2018

Moduls Engineering līdzdarbojas vairākos Nacionālā teātra rekonstrukcijas un pārbūves projektos

  • Text Hover
  • Text Hover
  • Text Hover
  • Text Hover
  • Text Hover
Moduls Engineering līdzdarbojas vairākos Nacionālā teātra rekonstrukcijas un pārbūves projektos

Kopš 2017. gada Moduls Engineering līdzdarbojas vairākos Nacionālā teātra rekonstrukcijas un pārbūves projektos. Pašreiz noslēgumā fāzē ir Latvijas Nacionālā teātra skatītāju krēslu demontāžas un daļējas iekštelpu atjaunošanas projekts.

"Nacionālais teātris ir mūsu valsts pastāvēšanas un neatkarības simbols, un līdzdalībai Nacionālā teātra atjaunošanā, šajā Latvijas 100gades gadā, ir simboliska nozīme. Ikviens projekts, kas nodrošina mūsu valsts kultūrvēsturiskā un nacionālā mantojumu pastāvēšanas ilgtspēju, ir īpaši nozīmīgs Moduls Engineering uzņēmumam. Šajā projektā viens no apjomīgākajiem darbiem bija vairāk nekā 800 sēdvietu atjaunošana, ņemot vērā teātra telpu vēsturisko un arī emocionālo nozīmi. Atbilstošus krēslus, sabalansējot mūsdienu ergonomiskās prasības ar vēsturiskajām telpām atbilstošu dizainu, izstrādāja un arī īpaši Nacionālā teātra vajadzībām izgatavoja ilggadējs Moduls Engineering partneris Itālijā. Šajā Itālijas rūpnīcā krēslus izgatavo gan mūsu realizētajiem projektiem Rīgā - VEF Kultūras pils skatītāju zālei, Krievu drāmas teātra skatītāju sēdvietas, kā arī teātra namiem Florencē, Siennā un citviet pasaulē," skaidro Moduls Engineering valdes loceklis Jevgēņijs Savčuks.

Kopumā šajā projektā tiek atjaunotas 803 sēdvietas, 406 parteros un ložā, 150 uz pirmā balkona un 247 uz otrā. Telpu daļēja atjaunošana paredz: grīdu slīpēšanu, paklāju nomaiņu zālē un balkonos, kā arī durvju restaurāciju. Moduls Engineering krēslus piegādāja no Itālijas rūpnīcas, kura īpaši specializējas teatrālā inventāra ražošanā. Šajā rūpnīcā ir izstrādāti un piegādāti krēsli arī VEF Kultūras pils skatītāju zālei, Krievu drāmas teātrim un vairākiem teātra namiem Florencē, Siennā un citviet pasaulē.

Nacionālajā teātrī uzstādītie krēsli izgatavoti atbilstoši mūsdienu ergonomikas pamatprincipu prasībām, ievērojot klasiskā stila formas. Skatītāju krēslu konstrukcijā izmantotas jaunākās tehnoloģijas. Atzveltne un sēdeklis veidots ar ergonomisku izliekumu un polsterēts ar augstas nodilumizturības Alpaca samta mēbeļu audumu, atbilstoši augstākajām Eiropas standartu prasībām. Krēsla speciālais polsterējuma sastāvs - augsta blīvuma poliuretāna putas - nodrošina ilgstošu un komfortablu sēdēšanu.

Savukārt iepriekšējā gadā nodota ekspluatācijā Nacionālā teātra jaunā piebūve. Jaunā trīs stāvu piebūves ar kopējo platību 203 m2 projektēta analogi jau esošajai teātra jaunās zāles piebūvei, izmantojot līdzīgus apdares materiālus un stiklojumu, saglabājot teātra ēkas vienoto stilu. Moduls Engineering šajā projektā veica visus vājstrāvas darbus un elektrotehnisko tīklu ierīkošanu. Projekta ietvaros izbūvēta ugunsgrēka atklāšanas un izziņošanas sistēma, kā arī centrālā balss izziņošanas sistēma trauksmes gadījumiem. Izbūvēta arī mūsdienīga apsardzes un piekļuves kontroles sistēma, kā arī videonovērošanas sistēma. Jaunā Nacionālā teātra piebūve ir izbūvēta teātra kanāla pusē ar piemērotu ieeju cilvēkiem ar kustību traucējumiem, nodrošinot teātra atbilstību visām vides pieejamības prasībām. Moduls Engineering veica arī nepieciešamo inženiertehnisko tīklu izbūvi, piebūvē izbūvētā lifta funkcionalitātes atbalstam.