2001

Mežotnes pils

Pils vēsture aizsākas kā klusa lauku muižiņa, pakāpeniski kļūstot par Džakomo Kvarnegi projektētu klasicisma stilā celtu ēku ar 18.gadsimtā neredzētu modernismu. 1. un 2. Pasaules karu laikā ēka stipri cietusi, vēlākajos gados pilij ir saimnieciskas ēkas funkcijas. 
Kopš 1952. gada Mežotnes pils ir ierakstīta valsts aizsargājamo arhitektūras pieminekļu sarakstā. Pasūtītāja mērķis bija atgūt ēkai savu sākotnējo kultūrvēsturiskās celtnes statusu, kā arī padarīt to pieejamu sabiedrībai.

2001.gadā Mežotnes pils tiek rekonstruēta un atjaunota. Teritorijas kopplatība – 89,6 ha. Kompleksā ietilpst – pils ēka (2130 kv.m.), pārvaldnieka ēka (2451 kv.m), staļļu ēka (838 kv.m), kura šobrīd ir sporta zāle, veikals, noliktavas.

Uzņēmums “Moduls Rīga” veica sekojošos darbus – elektroapgāde, elektroapgādes skapju izgatavošana un montāža, apgaismojums, fasādes apgaismojums. 
Ņemot vērā, ka ēka ir klasicisma piemineklis, būtiski bija arī rekonstruētos apgaismes ķermeņus pieskaņot ēkas kopējam arhitektūras stilam. Apgaismes ķermeņu nomaiņu veica uzņēmums „Moduls Rīga”

Pils pilnībā tika atjaunota atbilstoši mūsdienu prasībām. Šeit paveras visplašākās iespējas darījumu veikšanai – ir izveidota viesnīca, telpas semināriem un konferencēm, svinību zāle


Adrese:

Mežotnes pagasts, Bauskas rajons, Latvija

Pasūtītājs:

Valsts nekustamā īpašuma aģentūra