2007

Rīgas pilsētas izstāžu zāle – „Rīgas mākslas telpa”

SIA „Moduls Rīga” veica elektromontāžas, inženiertīklu un vājstrāvu sistēmu izbūves darbus: video novērošana, apziņošanas sistēmas, apsardzes signalizācija, ugunsdzēšanas sistēmas. Uzstādīja apkures, ventilācijas, ūdensapgādes, kanalizācijas un dūmu novadīšanas sistēmas. 

Jāatzīmē, ka izstāžu zāle ir viena no retajām Rīgas publiskajām telpām, kurā nav neviena loga, jo tā atrodas pazemē, līdz ar to ļoti svarīgi ir nodrošināt komfortablu apgaismojumu un klimatu, kas pilnībā apmierinātu gan apmeklētājus, gan izstāžu zāles vajadzības. Esot pazemē, ne mirkli nerodas sajūta, ka pietrūktu gaismas vai gaisa. Lielajā ekspozīciju zālē tika uzstādīts pamata apgaismojums, kā arī īpašs ekspozīciju apgaismojums, ko var mainīt katrai konkrētai izstādei pēc nepieciešamības. Tāpat darbojas moderna ventilācijas iekārta ar iespēju sildīt un kondicionēt gaisu telpā.

Vēl jāpiemin, ka šajā objektā tika uzstādīta viena no lielākajām notekūdeņu pārsūknēšanas stacijām, jo izstāžu zāles telpas atrodas zemāk par pilsētas komunikācijām. Kopumā gandrīz 2400 m2 plašajā izstāžu zālē, kas atrodas zem pilsētas Rātslaukuma, ir divas ekspozīciju zāles, telpa izglītības pasākumu organizēšanai un informācijas centrs.  Līdzdalība izstāžu zāles būvniecībā noslēdz Rātslaukuma nozīmīgo būvju ciklu. SIA „Moduls Rīga” ir piedalījies arī ēkas Kungu ielā 3 un Rātsnama būvniecības darbos.


Adrese:

Kungu iela 3, Rīga

Pasūtītājs:

SIA „Rīgas nami”

Ģenerāluzņēmējs:

SIA „Abora”, projektu izstrādāja SIA „Smart design”

Būvniecības periods:

2007. gada marts līdz 2007. gada decembris