2013

Jauna mūzikas un mākslas skola Saldū

Jaunās mūzikas skolas celtniecība tika uzsākta 2012. gada septembrī.

Ģenerāluzņēmējs SIA „Arčers” līgumā ar Saldus novada domi apņēmies to uzcelt 18 mēnešu laikā, šim nolūkam tērējot 4,2 miljonus latu (bez PVN). Šī projekta autori ir SIA „Made Arhitekti” un pasūtītājs Saldus novada dome. Skola būs divstāvu ēka ar kopējo platību 3715 m2. Moduļu sistēmā veidotā ēka nodrošina kompaktu plānojuma risinājumu, kas samazinās resursus tās apsaimniekošanā. Saldus Mūzikas un mākslas skolā plānots uzņemt 470 audzēkņu. Mūzikas un mākslas skolas darbosies autonomi, kopīgi izmantojot skolas zāli, ieejas vestibilu un garderobi. Ēkā būs dažādas speciāli pielāgotas telpas mūzikas un mākslas nodarbībām – pūšamo, sitamo, stīgu un tautas instrumentu, kā arī klavierspēles klases, telpas deju nodarbībām, teorijas apguvei, bibliotēka, fonotēka, datorklase, veidošanas telpa ar cepli, gleznošanas, zīmēšanas, kompozīcijas, mākslas vēstures klase un citas mācību telpas.

Ēkas galvenās nesošās konstrukcijas būs monolītā dzelzsbetona sienas. Fasādes konstrukcija paredzēta no trim slāņiem, tādā veidā ar samērā vienkāršu sistēmu veidojot inteliģentu un energoefektīvu fasādes konstrukciju. Jumts paredzēts daļēji apzaļumots. Ēka atrodas pilsētas reljefa ieplakā un ir labi redzama no apkārtējiem Saldus pakalniem, tāpēc jumta izskats būs nozīmīga ainavas sastāvdaļa un atgādinās lauku pļavu, informē projektā iesaistītie.

Jaunās skolas finansējumu 85% apmērā nodrošina Eiropas Reģionālās attīstības fonds, bet gandrīz 755 tūkstošus latus šim mērķim piešķīrusi Saldus novada pašvaldība.

SIA „Moduls Rīga” kā apakšuzņēmējs šajā objektā veic elektromontāžas darbus – iekšējā un ārējā apgaismojuma elektroapgāde, zibens aizsardzība un zemēšana. Tiek uzstādīta apsardzes un ugunsdzēsības signalizācija, telekomunikācijas, datortīkli un video novērošana.