2015

“VEF Rīga” atgūst Latvijas čempionu troni

"VEF Rīga" atgūst Latvijas čempionu troni

28. maijā noslēdzās 2014./2015. gada basketbola sezona Latvijā. SIA „Moduls Rīga” atbalstītais basketbola klubs VEF Rīga Latvijas Basketbola līgas (LBL) sestajā finālspēlē spēlē ar rezultātu 71:63 uzvarēja basketbola klubu Ventspils un pēc viena gada pārtraukuma izcīnīja LBL čempiontitulu.

Spēli veiksmīgāk iesāka ventspilnieki, izvirzoties vadībā pēc pirmā puslaika (28-39). Trešās ceturtdaļas izskaņā "VEF Rīga" pietuvojās līdz minimumam (49-50), bet spēles noslēgumā prata izcīnīt uzvaru ar 71-63.

Sestajā finālspēlē "VEF Rīga" sastāvā ar 22 punktiem un 14 atlēkušajām bumbām izcēlās Mareks Mejeris, bet 15 punktus pievienoja Džeralds Robinsons. "Ventspils" rindās 17 punkti Džerajam Grantam.

Pateicoties gūtajam panākumam, "VEF Rīga" finālā uzveica "Ventspili" ar 4-2, izcīnot LBL čempionu titulu. Kluba vēsturē tas ir ceturtais LBL zelts, kas šoreiz izcīnīts pēc viena gada pārtraukuma.
Par LBL "play-off" vērtīgāko spēlētāju tika atzīts "VEF Rīga" uzbrucējs Mareks Mejeris.