2015

Baskletbola klubs VEF Rīga sezonu sāk ar jaunu galveno treneri

Baskletbola klubs VEF Rīga sezonu sāk ar jaunu galveno treneri

3.jūlijā notikušajā preses konferencē SIA „Moduls Rīga” atbalstītā Latvijas čempionvienība basketbolā "VEF Rīga" iepazīstināja ar kluba jauno galveno treneri Karlosu Fradi un informēja par būtiskākajām kluba darbības vadlīnijām 2015./16.gada sezonā.

"VEF Rīga" valdes priekšsēdētājs Māris Martinsons: "Vēlos pateikties visiem, kas mūs atbalstīja iepriekšējā sezonā. Uzreiz pēc tās jau ķērāmies pie darba, lai veidotu jauno komandu. Tādējādi notikušas izmaiņas, kuru rezultātā esam izvēlējušies jaunu galveno treneri. Visam par pamatu tāpat joprojām saglabājas iepriekš izvēlētais virziens - tā ir jauno spēlētāju iesaistīšana un pilnveidošana. Jaunais galvenais treneris Karlos Frade mūsu redzeslokā bija jau pērn. Viens no plusiem bija tāds, ka viņš ir sekmējis vairāku spēlētāju attīstību, veiksmīgi darbojoties Eiropā, kā arī NBA Vasaras līgā. Esam ļoti priecīgi par iespēju piesaistīt šo treneri.

VEF klubs iepriekšējo astoņu gadu laikā kļuvis par tādu kā sava veida platformu gan jaunajiem spēlētājiem, gan arī citiem, kalpojot kā atspēriena punkts sekmīgām tālākajām karjerām. Mums ir grūti konkurēt ar lielajiem Eiropas grandiem budžeta dēļ, taču varam dot savu ieguldījumu, izaudzinot labus un talantīgus spēlētājus. Tas sakāms ne tikai par daudziem spēlētājiem, bet arī treneriem. Kā nesenāko piemēru varam minēt treneri Nikolaju Mazuru, kurš ieguvis labi līgumu Maskavas "Dynamo". Tāpat labos klubos strādā mūsu iepriekšējie treneri Butauts un Kurtinaitis.
Vēl kā būtiskas izmaiņas varu minēt to, ka gaidāmajā sezonā šobrīd nav plānots starts Eiropas kausā. Mūsu pamatturnīri būs VTB Vienotā līgā un Latvijas Basketbola līgā, kurā spēlēsim vismaz divus apļus. VTB Vienotajā līgā lielāka skaidrība būs pēc jūlija vidū gaidāmās padomes sanāksmes. Šī līga ir spēcīgs turnīrs ar augstu līmeni, Eirolīgas komandām u.tml."

"VEF Rīga" padomes priekšsēdētājs Edgars Jaunups: "Konkrēti komandas mērķi būs zināmi tad, kad būs skaidrāka situācija attiecībā uz mūsu kluba budžetu un komandas sastāvu, par ko informēsim preses konferencē pirms sezonas. Saistībā ar Eiropas kausa izcīņu ir neskaidrība FIBA un ULEB valdošo nesaskaņu dēļ. Tādējādi šosezon ar startu Eiropas kausā esam ieplānojuši iepauzēt, bet plānojam tajos atgriezties pēc gada. Tikmēr VTB Vienotajā līgā esošais izspēles formāts mūs apmierina, jo tas nodrošina regulāru spēļu praksi lielākās sezonas daļas garumā. Saglabājam vīziju, kurā cenšamies piesaistīt labākos Latvijas spēlētājus, time piepulcējot meistarīgus viesspēlētājus, jo tas ir veids, kā varam sekmēt vietējo spēlētāju progresu. Tieši spēcīgi ārzemju spēlētāji kā meistarīgi sparinga partneri treniņos sniegs iespēju vietējiem spēlētājiem treniņos progresēt."

"VEF Rīga" galvenais treneris Karloss Frade: "Paldies klubam par sniegto iespēju kļūt par tā galveno treneri. Man ir prieks nonākt tādā valstī kā Latvija, kurai ir senas un bagātīgas basketbola tradīcijas. Tāpat man ir liels gods būt daļai tieši no "VEF Rīga" organizācijas. Gaidāmā sezona būs izaicinājumiem pilna, taču esam apņēmības pilni tikt ar tiem galā. Zinu, ka VEF komandā ir spēlētāji, kas gatavi kārtīgi strādāt, kā arī ir ar vēlmi kļūt labākiem. Man būtiska ir tieši spēlētāju attīstība un vēlme strādāt.

Līdz ar to viens no galvenajiem fokusiem būs VEF spēlētāju attīstība – gan vietējo, gan ārzemju spēlētāju. Lūkosim piesaistīt tādus spēlētājus, kas ir izsalkuši un gatavi kļūt labāki. Man patīk būvēt ko jaunu un spēlētāju attīstība nav vienīgā šajā uzskatā ietilpstošā lieta. Ceru arī palīdzēt klubam pilnveidoties kā organizācijai, daloties ar savu pieredzi."

Būvniecības uzņēmuma "Moduls-Rīga" konsolidētais apgrozījums 2014. gadā sasniedzis 30,575 miljonu eiro konsolidēto apgrozījumu, kas ir par 24,2% mazāk nekā 2013.gadā iepriekš, un kompānijas peļņa saruka 2,1 reizi - līdz 568,8 tūkstošiem eiro.

Mātesuzņēmums "Moduls-Rīga" pērn strādāja ar 11,705 miljonu eiro apgrozījumu, kas, salīdzinot ar gadu iepriekš, ir 2,1 reizi mazāk, un uzņēmuma peļņa samazinājās 5,8 reizes un bija 284,6 tūkstoši eiro.

Finanšu pārskatā koncerns ietver mātesuzņēmumu SIA "Moduls-Rīga" un tā meitasuzņēmumu SIA "Velve" un SIA „Mehāniskās sistēmas”. 2014. gadā uzņēmums turpināja Latvijas Nacionālās bibliotēkas būvniecības projekta īstenošanu elektroinstalāciju, apgaismojuma un BMS sadaļās, kā arī veica dažāda veida projektēšanas un celtniecības-montāžas darbus.

Koncerna turpmākā attīstība saistīta ar vietējā un ārējā tirgus izpētes pakalpojumu sniegšanu un jaunu pakalpojuma veidu piedāvāšanu klientiem, veicinot sadarbību ar esošajiem klientu pasūtījumiem un jaunu klientu piesaistīšanu.

2015.gadā koncerns plāno saglabāt pārdošanas apmēru, kas ir saistīts ne tikai ar celtniecības industrijas attīstību Latvijā, bet arī produkcijas aktīvu piedāvāšanu iespējamiem koncerna sadarbības klientiem.

"Moduls-Rīga" dibināts 1994.gadā, un tā galvenie darbības virzieni ir elektroinstalāciju ierīkošana, ēku demontāža un nojaukšana, ēku vispārējā būvniecība un inženiertehniskie darbi. “Moduls Rīga” īpašnieki ir kreditēšanas pakalpojumu uzņēmums "MM investīcijas" un SIA MMA Invest.