2021

Moduls Engineering paraksta līgumu par Kuldīgas Bērnu un jauniešu centra vēsturiskās ēkas atjaunošanu

  • Text Hover
  • Text Hover
  • Text Hover
  • Text Hover
  • Text Hover
Šodien Kuldīgā notika būvdarbu līguma parakstīšana par Kuldīgas Bērnu un jauniešu centra vēsturiskās ēkas atjaunošanas un teritorijas labiekārtošanas darbiem.

Līgumu parakstīja Kuldīgas novada domes priekšsēdētājas vietnieks Artis Roberts un SIA “Moduls Engineering” valdes loceklis Kristaps Grīniņš. Pasākumā piedalījās arī Kuldīgas Bērnu un jauniešu centra direktores vietas izpildītāja Inta Brasle, Kuldīgas attīstības aģentūras vadītāja Dace Šēle.
 “Bērni ir mūsu nākotne, un šis ir ļoti labs ieguldījums mūsu nākotnē, un šis ir apliecinājums, ka sapņi piepildās,” parakstot līgumu, sacīja Artis Roberts.

Savukārt “Moduls Engineering” valdes loceklis Krtistaps Grīniņš teica: “Kuldīga ar tās kultūrvēsturisko centru, gleznainajiem pilsētas un dabas skatiem, kā arī mazpilsētas šarmu viennozīmīgi ierindojas Latvijas skaistāko pilsētu saraksta augšgalā. Bērnu un jauniešu centra ēka ir daļa no Kuldīgas pilsētas vēsturiskās apbūves un tās atjaunošanas projekts būs nozīmīgs un interesants arī mums – būvdarbu veicējam, jo atjaunosim daļu no Kuldīgas vēstures. Kā būvdarbu veicējam mums ir ievērojama pieredze vēsturisko ēku atjaunošanā ar dažādu sarežģītības pakāpi, integrējot tajās mūsdienu prasībām atbilstošus tehnoloģiskos risinājumus, vienlaikus saglabājot ēku kultūrvēsturisko vērtību. Šādu vēsturisku un kultūrai nozīmīgu būvju būvniecības procesā ir iespējamas arī dažādas neplānotas situācijas un sarežģījumi. Tomēr esmu pārliecināts, ka “Moduls Engineering” komanda, kuras sastāvā ir augstas kvalifikācijas profesionāļi, spēs piedāvāt labāko un efektīvāko risinājumu ikvienā situācijā, nodrošinot veiksmīgu projekta realizāciju.”

Atjaunojamās ēkas vecākā daļa būvēta 19. gs. 60.–70. gados un tā atrodas Kuldīgas vēsturiskajā apbūves zonā “Ventspils, Smilšu, Liepājas un tām piegulošo ielu apbūve”, arheoloģijas pieminekļa “Kuldīgas senpilsēta” un arhitektūras pieminekļa “Dzīvojamā māja” aizsardzības zonā. Līdz ar to nepieciešamās izmaiņas ēkā projektētas, pēc iespējas saglabājot ēkas vēsturisko plānojumu, atjaunojot iekšējo apdari un būvgaldniecības vērtības. Piemēram, ēkā saglabās greznās kāpnes centrālajā gaitenī, paredzot to restaurāciju.

Projektā iekštelpu pārplānošana ir risināta tā, lai bērnu un jauniešu centrs ēku izmantotu pilnībā un atbilstoši tur notiekošajām aktivitātēm. Paredzētas dažādas mācību telpas ar atbilstošām mēbelēm, pilnībā aprīkota keramikas telpa ar dedzinātavu, liela pasākumu zāle ar savietojamām sēdvietām, aprīkota mazo aktieru telpa, deju telpa, sadarbības centrs, ierakstu studija, tekstila darbnīca, popgrupas telpa, centra personāla telpas, kā arī tik nepieciešamās, mūsdienu prasībām atbilstošas tehniskās telpas. Lai nodrošinātu mūsdienām atbilstošu interešu izglītības pakalpojumu, telpās būs viss nepieciešamais aprīkojums un ergonomiskas mēbeles. Ēkā nodrošinās arī nepieciešamos vides pieejamības risinājumus, tai skaitā pagalma fasādes piebūves vietā ierīkojot kāpņu telpu ar liftu.

Projekta ietvaros atjaunos arī ēkas ārējo veidolu, bet saglabājot fasāžu vēsturisko kompozīciju, detalizāciju, apdari un krāsojumu. Paredzēta logu un durvju restaurācija, jumta seguma nomaiņa ar siltināšanu un hidroizolāciju, pēc iespējas saglabājot autentisko dakstiņu segumu. Paredzēta arī teritorijas labiekārtošana atbilstoši centra vajadzībām, tai skaitā teritorijas nožogošana un aprīkota vieta āra mācību nodarbībām. Gājēju celiņi uz iekšpagalmu ir paredzēti gan no 1905. gada ielas, gan no Smilšu ielas. Ēkas iekšpagalmā ierīkos trīs autostāvvietas, tai skaitā viena būs paredzēta invalīdiem, un 20 velosipēdu novietnes. Teritorijā saglabās esošos kokus, kā arī papildus apzaļumos un labiekārtos tur esošo brīvo teritoriju, ierīkojot soliņus un ziemciešu dobes.
Būvprojektu “Skolas (bērnu un jauniešu centrs) pārbūve 1905.gada ielā 10, Kuldīgā” pēc Kuldīgas novada pašvaldības pasūtījuma izstrādājis SIA “OZOLA & BULA, arhitektu birojs", bet būvdarbus veiks SIA “Moduls Engineering”. Paredzamais būvniecības laiks ir viens gads no būvniecības uzsākšanas nosacījumu izpildes.

“Moduls Engineering” ietilpst AS “MN Holding” uzņēmumu grupā un 2021. gads ir uzņēmuma 27. darbības gads, kuru laikā no apgaismes ķermeņu tirdzniecības kompānijas uzņēmums ir izaudzis par vienu no vadošajiem būvniecības nozares uzņēmumiem inženiertehnisko un elektrotehnisko tīklu segmentā.