2014

„Moduls Rīga” atbalsta „Mākslai vajag telpu” projektu GLIEMEŽI

2014.gada maijā, atbalsto nepieciešamību Latvijā izveidot Laikmetīgās māksas muzeju, SIA „Moduls Rīga” piedalās “Mākslai vajag telpu” projektā „Gliemeži”. Šis ir jau otrais projekts, kas tiek realizēts Laikmetīgās mākslas muzeja atbalstam, kuru atbalsta SIA “Moduls Rīga”. Pirmais projekts bija Andreja Ēķa uzņemtā dokumentālā filma „Kas tur ir laikmetīgs?”. Šīs iniciatīvas ir veidotas, lai pievērstu plašāku sabiedrības uzmanību Laikmetīgās mākslas muzeja izveidei Latvijā.

Kā atzīst SIA „Moduls Rīga” valdes priekšsēdētājs Māris Martinsons: „Man ir bijusi izdevība apmeklēt daudzas pasaules pilsētas, un laikmetīgās mākslas muzeji ir tā vieta, kur iespējams gūt vispilnīgāko priekšstatu par vietējās nācijas kultūras attīstības līmeni un konkrētās valsts attieksmi pret savu vēsturisko un kultūras mantojumu. Mākslinieki ir tie, kas visātrāk un precīzāk jūt sabiedrībā aktuālās tendences, tāpēc viņu radošās izpausmes ir svarīgi apkopot un analizēt, ļaujot gūt izpratni par valsts un nācijas attīstību. Es vēlos, lai arī Latvijas mākslinieku veikumu mēs kādu dienu varam apskatīt Latvijas Laikmetīgās mākslas muzejā, kas būtu pelnīts apliecinājums un novērtējums mūsu Latvijas kultūras augstajam attīstības līmenim.

”Projekta “Gliemeži” galvenais uzdevums ir pievērst uzmanību laikmetīgajai mākslai un iedvesmot sabiedrību sarunām par Latvijas laikmetīgās mākslas muzeja nepieciešamību. Gliemeži nav izvēlēti nejauši – tie simbolizē lēno muzeja tapšanas gaitu. Papildus savam tiešajam mērķim, mākslas projekts palīdz arī popularizēt mūsu valsts galvaspilsētu laikā, kad tā ir ieguvusi godpilno „Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014” statusu. Šis mākslas projekts ne tikai iepriecina Rīgas iedzīvotājus un viesus ar vizuāli pievilcīgu, videi draudzīgu instalāciju, bet arī pārsteidz - liek apstāties un papriecāties, un pēc tam - iedziļināties un padomāt.

Projekts aizsākās naktī no 5. uz 6. maiju, kad Rīgā parādījās 14 krāsaini un lieli gliemeži, un tā ir daļa no intriģējošas publiskās mākslas sērijas. Pilsētas ielās tie atradīsies līdz 27. maijam. SIA „Moduls Rīga” koši zilo gliemezi var apskatīt un pastumt pašā Rīgas sirdī – skvērā netālu no Laimas pulksteņa.

Laikmetīgās mākslas muzeja izveides atbalstītāji uzskata, ka laikmetīgās mākslas muzeja izveidošana ir valsts prestiža jautājums, viens no valsts identitātes simboliem, kas liecina par nācijas kultūras pašapziņas līmeni. Būtiski ir nemt vērā, ka muzejam ir vairākas dažādas pamatfunkcijas -- veicināt Latvijas mākslas procesu aktivitāti, valsts konkurētspējas pieaugumu, nācijas identitātes stiprināšanu, tūrisma industrijas un mākslas izglītības attīstību, kā arī integrētas kultūras telpas izveidošanu Rīgā.