2014

Dokumentālā filma “VEF 54.sezona”

„Moduls Rīga” valdes priekšsēdētājs Māris Martinsons: "Dokumentāla filma “VEF 54.sezona” ir ieguldījums basketbola vēstures veidošanā."

2014.gada 27.maijā pirmizrādi piedzīvoja jauna dokumentālā filma par basketbola klubu “VEF Rīga”, kuras izveidē līdzdarbojās arī "VEF Rīga" stratēģiskais partneris SIA "Moduls Rīga" valdes priekšsēdētājs Māris Martinsons. Filmas materiāls ir veidots visa gada garumā, sekojot basketbola kluba “VEF Rīga” 54.sezonas ikdienai. Filma ir veidota kā daļa no leģendārās meistarkomandas vēstures, ilustrējot dažādos aspektus, kas veido labu komandu - spēlētāji, treneri, kapteinis vai varbūt tikai nauda un veiksme? Filmas mērķis ir parādīt tuvplānā basketbola spēles sarežģīto raksturu. Basketbols ir vairāk nekā spēle. Katru komandu veido daudzu cilvēku kopīgs darbs, bet tikai pēc uzvarām mēra tās panākumus.

"Basketbolam Latvijā ir senas tradīcijas un VEF basketbola komanda ir neatņemama tās sastāvdaļa. Šādu dokumentālo filmu veidošana par sportu ir īpaši nozīmīga, ja gribam sporta tradīcijas attīstīt un kopt arī nākotnē, ir jāapkopo un jāveido Latvijas basketbola sporta vēsture.,” filamas pirmizrādes vakarā teica Māris Martinsons, SIA "Moduls Rīga" valdes priekšsēdētājs un “VEF Rīga” prezidents. “VEF basketbola komanda ir kā atskaites punkts un karjeras izaugsmes iespēja daudziem basketbolistiem, esmu gandarīts, ka varu atbalstīt vienus no labākajiem Latvijas basketbola spēlētājiem, ļaujot mums visiem novērtēt 
un izbaudīt kvalitatīvu basketbolu. VEF basketbola komandai vēl ir daudz sportisku izaicinājumu, ko novēlu arī sasniegt un kopā ar pārējiem basketbola līdzjutējiem gaidu aizraujošu un spilgtu basketbolu. Lai izdodas!" uzrunu noslēdza M.Martinsons.
Lai popularizētu basketbolu, ļautu sabiedrībai ieskatīties profesionālā sporta skarbajā ikdienā un panākumos, kas ir ne tikai vienas komandas, bet visas mūsu valsts un ikviena tās iedzīvotāja uzvaras, ir galvenie priekšnosacījumu „VEF Rīga” lēmuma par dokumentālās filmas veidošanu. Izveidot dokumentālo filmu par Vefiņu, par komandu, kas vienmēr bijusi un būs vērā ņemams lielums Latvijas sportā. Filma ļauj skatītājam emocionāli sekot līdzi komandas ikdienai, ieskatīties dziļāk sporta virtuvē nekā to piedāvā ziņu vai sporta pārraides vai spēļu apmeklējumi.

"VEF 54.sezona” režisors Dzintars Dreibergs: “Basketbolam pārāk daudz ir pievērsuši tikai ar dzeltenu krāsu apveltītu uzmanību. Ļoti gribējas izveidot filmu, kas atgādinātu, kas šī spēle ir Latvijai un, ka panākumu gūšana jaunajiem spēlētajiem ir viņu pašu rokas. Filma ļauj ieskatīties VEF komandā – redzēt, kā strādā spēlētaji un treneri, un saprast, ka tā viņiem ir vairāk nekā tikai spēle.
”Filmu par “VEF Rīga” veidojusi profesionāla kino komanda, tās režisors ir Dzintars Dreibergs („Sapņu Komanda 1935” basketbola daļas režisors, scenārists, horeogrāfs, „Padoties Aizliegts”, „15 yby Mikrobs”, „Dušečka” u.c.), montāža – Olmanis Rihards. Filma tapusi studijā “Videoagentura.lv, „2D Studio””.