2010

Rundāles novadā atklāj modernāko bērnudārzu „Mārpuķīte”

Piektdien, 20.augustā plkst. 14.00 tika svinīgi atklāta Rundāles novada pirmsskolas izglītības iestādes „Mārpuķīte” jaunuzceltā ēka, kuras būvniecība tika uzsākta 2009. gada maijā. Ēkas būvniecības ģenerāluzņēmējs ir SIA „Moduls Rīga”. Jaunuzceltās ēkas būvniecības kopējās izmaksas ir 883 916 lati.

Bērnudārzs „Mārpuķīte” pirmo reizi savas durvis mazajiem vēra 1960. gadā Kaucmindes pilī. Šogad tiek svinēta iestādes piecdesmitā gadskārta, sagādājot ilgi gaidītu dāvanu gan „Mārpuķītes” darbiniekiem, gan Rundāles novada mazākajiem iedzīvotājiem. Jaunuzceltais bērnudārzs ir būtisks ieguvums ne tikai mazākajiem Rundāles novada iedzīvotājiem – ēkā izvietots arī pašvaldības pakalpojumu punkts iedzīvotājiem ar atsevišķu ieeju, kā arī telpas ģimenes ārsta praksei.

„Pirmsskolas izglītības iestādes „Mārpuķīte” jaunuzceltās ēkas atklāšana ir priecīgs un īpašs notikums mūsu novadā, jo tas ir pēdējo gadu lielākais un vajadzīgākais mūsu realizētais projekts par mūsu pašu līdzekļiem, pilnībā iztiekot bez valsts finansiāla atbalsta. Liels paldies visiem šajā projektā iesaistītajiem par kopīgo darbu tik laba rezultāta sasniegšanā”, uzsver Aivars Okmanis, Rundāles novada domes priekšsēdētājs. „Cerams, ka jaunās un tik ļoti skaistās bērnudārza telpas iedvesmos bērnus kļūt par godprātīgiem un aktīviem mūsu novada iedzīvotājiem!”
Bērnudārzā izvietotas 6 grupiņas, kurās kopumā būs 116 Rundāles novada bērni. Šeit ierīkots bērnu baseins ūdens aktivitātēm un neliela sauna, ir plaša zāle mūzikas nodarbībām un dažādiem pasākumiem, kā arī atsevišķa sporta zāle un ēdamzāle. Tāpat pirmsskolas izglītības iestādes kompleksā ir rotaļlaukums un laukums sporta aktivitātēm. Pašiem mazākajiem bērniem grupiņas izvietotas 1. stāvā ar atsevišķām ieejām, kur vecāku ērtībai paredzēta arī vieta ratiņu novietošanai.
Katrai grupiņai izbūvēti arī rotaļu laukumi, kas aprīkoti ar smilšu kasti, nojumīti un daudzfunkcionālu moduli ar dažādām aktivitāšu iespējām. Nojumītes konstrukcijā iestrādāti dažādi bērnu attīstību veicinoši rotaļu elementi, atbilstoši viņu vecuma grupai. Izbūvēts arī auto stāvlaukums ar piebrauktuvēm, bruģētiem celiņiem, kā arī apzaļumota apkārtne.

„Mēs ļoti ceram, ka šī plašās, jaunās telpas un iekārtotā apkārtne priecēs ne tikai bērnudārza bērnus, bet arī visus Rundāles novada iedzīvotājus. Šajā bērnudārzā, veicot telpu plānojumu un peldbaseina izbūvi, papildus augstākiem drošības standartiem un citām normām, ir daudz domāts, lai šeit komfortabli justos arī bērni ar īpašām vajadzībām – lai viņiem būtu ērti pārvietoties un visas telpas būtu pieejamas. Tāpēc pārliecinoši varu teikt, ka „Mārpuķīte” būs viens no modernākajiem bērnudārziem,” uzskata Vitālijs Hrapovs, SIA „Moduls Rīga” būvniecības – montāžas departamenta direktors.