2010

Rīgas ebreju vidusskola modernizējas

Jauno mācību gadu 2010. gada 1. septembrī Rīgas Ebreju vidusskola sāka jaunās telpās – Miera ielā 62, kur līdz šim atradās Rīgas 30. vidusskola ar krievu mācībvalodu. Skolā atvērts arī ebreju bērnudārzs. Skola ir izremontēta un aprīkota ar modernām tehnoloģijām.

SIA „Moduls Rīga” šajā objektā izveidoja vājstrāvu tīklus, kas sastāv no video novērošanas sistēmas, ugunsdzēsības signalizācijas sistēmas, apsardzes signalizācijas sistēmas, videonovērošana, lokālā datoru un telefonu tīkla, TV un satelītu tīkla.

Šī ir pirmā ebreju vidusskola Rīgā, kas atvērta bijušās PSRS teritorijā Padomju Savienības sabrukuma periodā – 1989. gadā. Tā arī ir vienīgā ebreju vispārizglītojošā skola Latvijā, kuru finansē valsts. Rīgas Ebreju vidusskola ir arī ir pirmā nacionālā skola Latvijā, kas dibināta laikā, kad Latvija atguva valstisko neatkarību.

Pašlaik Ebreju vidusskolā strādā vairāk nekā 40 skolotāju un mācās aptuveni 220 skolēnu. Mācības skolā notiek ivritā, kā arī krievu un latviešu valodā pēc Latvijas valsts licencētas mācību programmas.

Skolas absolventi ir sastopami ne tikai Latvijā, bet arī daudzās citās pasaules valstīs – Izraēlā, ASV, Kanādā, Vācijā un Krievijā, kur viņi ir sasnieguši ievērojamus panākumus savā karjerā. Tā, piemēram, Edīte Broda ir viena no labākajām Ņujorkas universitātes studentēm, Karīna Oganesjana ir uzstājusies pasaulslavenajā “La Scala” operā, par ASV vicečempioni šahā kļuvusi Anna Hana, Anatolijs Tarasovs ir pasaules junioru čempions orientēšanas sportā.

Kādreizējo Rīgas 30.vidusskolas ēku Miera ielā par gandrīz pusmiljonu latu renovēja "SZMA Rīga", un pēc remonta uz šo ēku pārcēlās Rīgas Ebreju vidusskola, kas pirms tam atradās divās dažādās mājās – centrā un Juglā.