2010

Rundālē noslēgusies bērnudārza „Mārpuķīte” celtniecība

Š.g. 1.jūlijā noslēgusies Rundāles novada pirmsskolas izglītības iestādes „Mārpuķīte” jaunās ēkas būvniecība. Šogad mārpuķēni ieskandinās bērnudārza 50. pirmo septembri jaunuzceltajās telpās.

Pirmsskolas izglītības iestādes jaunās ēkas būvniecība tika uzsākta 2009.gada maijā. Ēkas būvniecības ģenerāluzņēmējs ir SIA „Moduls Rīga” - viens no vadošajiem būvniecības uzņēmumiem Latvijā.

„Bērnudārza „Mārpuķīte” jaunā ēka ir pirmā pašvaldības realizētā jaunbūve Rundāles novada teritorijā kopš valsts neatkarības atgūšanas,” atzīst Aivars Okmanis, Rundāles novada domes priekšsēdētājs. „Tā ir arī pierādījums tam, ka tieši krīzes laikā veikt investīciju projektus ir visizdevīgāk izmaksu ziņā un vislietderīgāk, jo pašvaldību pasūtījumi nodrošina darba vietas laikā, kad uzņēmējiem jādomā tikai par izdzīvošanu”.

Jaunajās bērnudārza telpās būs iespēja uzņemt 116 bērnus. Pirmsskolas izglītības iestādes „Mārpuķīte” vadītāja Indra Konstantinova informē, ka šobrīd visas grupas ir gandrīz pilnībā nokomplektētas ar Rundāles novada bērniem un vislielākais vietu pieprasījums ir 3-gadīgo un 4-gadīgo grupiņās.

I.Konstantinova atzīmē: „Protams, ir nedaudz skumji atvadīties no jau ierastajām telpām Kaucmindes muižā, kur mārpuķēni diezgan lielā šaurībā mitinājušies 50 gadu un kuras darbinieki ir sargājuši kā savas mājas. Šeit bija īpaša aura, ko sajutuši daudzi. Tomēr mēs visi apzināmies, cik brīnišķīga mums iespēja ir sagādāta, iegūstot jaunu mājvietu mūsu „Mārpuķītei” - te būs pieejama plaša un gaiša sarīkojumu zāle dažādiem pasākumiem un mūzikas nodarbībām, mūsdienīgi aprīkota sporta zāle un bērnu baseins aktivitātēm ūdenī. Domāju, ka vecāki būs ļoti pateicīgi par piedāvātajām plašajām iespējām bērnu attīstībai. Ļoti ceru, ka mums izdosies uz jauno bērnudārza ēku līdzi paņemt visu mūsu labestību un radošo garu.”

Pirmsskolas izglītības iestādes vadītāja uzsver, ka bērnudārzs ļoti daudz ieguvis realizējot Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projektu, kura ietvaros tiek iegādāti gan tautas mūzikas instrumenti un tautas tērpi, kā arī mūsdienīgs sporta aprīkojums.

„Esam gandarīti, ka jaunais bērnudārzs, kurš būs viens no modernākajiem, Rundāles novadā vērs durvis jaunajiem iemītniekiem jau 1.septembrī. Mēs ļoti ceram, ka šī plašās, jaunās telpas un iekārtotā apkārtne priecēs ne tikai bērnudārza bērnus, bet arī visus Rundāles novada iedzīvotājus” uzskata Vitālijs Hrapovs, SIA „Moduls Rīga” būvniecības – montāžas departamenta direktors.

Jāatzīmē, ka jaunuzceltais bērnudārzs būs būtisks ieguvums ne tikai mazākajiem Rundāles novada iedzīvotājiem – ēkā tiks izvietots pašvaldības pakalpojumu punkts iedzīvotājiem ar atsevišķu ieeju, kā arī ģimenes ārsta prakse.