2010

VEF Rīga paraksta līgumu ar Sandi Valteru

20. janvārī basketbola klubs „VEF Rīga” parakstīja līgumu ar Latvijas izlases basketbolistu Sandi Valteru, kurš Vefiņa sastāvā spēlēs līdz šīs sezonas beigām.

„VEF Rīga” meklē arī pastiprinājumu ceturtā numura pozīcijā, savukārt Lietuvas leģionārs Martynas Mažeika savu basketbolista karjeru turpinās Grieķijas klubā Atēnu AEK.

SIA Moduls Rīga valdes loceklis un „VEF Rīga” valdes priekšsēdētājs un Māris Martinsons: „Puse sezonas ir aizvadīta, esam pārliecinājušies par komandas stiprajām pusēm un trūkumiem, kas jānovērš, lai sasniegtu izvirzītos mērķus – izcīnītu Latvijas čempionu titulu un iekļūtu Baltijas līgas Četru finālā. Tāpēc „VEF Rīga” sastāvu ir papildinājis Sandis Valters – stabils, pieredzējis Latvijas valstsvienības spēlētājs. Mēs ticam, ka Sandis (izcīnījis valsts čempiona titulu BK „ASK Rīga” sastāvā, bet, spēlējot „Brocēnos”, kļuvis par pieckārtēju Latvijas Basketbola līgas čempionu)nesīs veiksmi arī „VEF” komandai.”

„VEF Rīga” galvenais treneris Valdis Valters: „Sandis kā basketbolists ar nopietnu pieredzi kā Latvijas, tā ārvalstu klubos un valstsvienībā ir vērtīgs papildinājums mūsu gados jaunajai komandai. Līdz ar viņa pievienošanos komandai esam ieguvuši labu spēlētāju aizsardzībā ar ātru, stabilu metienu. Esmu bijis Sanda treneris arī „Brocēnos” un „Skonto”, līdz ar to labi zinu viņa stiprās puses un pratīšu tās izmantot.”

Savukārt runājot par Martynas Mažeiku, V.Valters uzsvēra, ka „Martynas ir ļoti labs spēlētājs, par ko liecina arī momentāni saņemtais darba piedāvājums no Grieķijas, taču sezonas pirmā puse apliecināja, ka viņš īsti neiederas „VEF” modelī. Ņemot vērā, ka meklējam arī pastiprinājumu komandas garajā galā, bija nepieciešams veikt šādu rokādi, jo mūs interesējošie šīs pozīcijas latviešu spēlētāji tādi kā Kaspars Bērziņš un Kaspars Kambala nav pieejami, un līdz ar to, visticamāk, būsim spiesti izvēlēties leģionāru, bet pieci virspēlētāji ir pretrunā ar mūsu koncepciju. Ir žēl šķirties, taču mums jāīsteno izvirzītie mērķi un profesionālais sports ir nežēlīgs.”