2012

Pamatakmens ielikšana jaunās VID biroja ēkai „Biroju centram Ezerparks”

2011. gada novembrī noslēdzās konkurss par Valsts ieņēmuma dienesta administratīvās ēkas būvniecību, kurā uzvarēja būvkompānija RE&RE, kas līdz ar līguma noslēgšanu kļuva par objekta galveno būvuzņēmēju.

Projektu finansē lielākā Ziemeļvalstu bankas Nordea filiāle Latvijā. Jaunais VID birojs tiks būvēts atbilstoši ilgtspējīgas būvniecības kritērijiem un to plānots uzsākt jau šī gada nogalē, savukārt ekspluatācijā nodot - 2014. gadā.

2012. gada 27. martā ar simbolisku pamatakmens iemūrēšanas ceremoniju tika uzsākti Valsts ieņēmumu dienesta (VID) jaunās ēkas kompleksa SIA „Biroju centrs Ezerparks” būvdarbi.
SIA Moduls Rīga šajā projektā darbojas kā apakšuzņēmējs, veicot šajā objektā iekšējo elektrotīklu, apgaismojuma un spēka pievadu izbūvi.

Jaunais VID administratīvo ēku komplekss tiek būvēts ar mērķi ne tikai uzlabot un optimizēt iestādes darbību, bet arī samazināt birokrātisko procesu. Tieši tāpēc visas VID struktūrvienības tiks apvienotas vienotā biroju centrā. Paredzēts, ka visi iestādes pakalpojumi turpmāk būs pieejami vienuviet un tiks būtiski modernizēta klientu apkalpošana, līdz ar to uzlabojot klientu apkalpošanas servisu. Projektā daudz uzmanības pievērsts darbinieku darba vides efektivizācijai un komfortam - atvērtā tipa birojs, vienlaikus to iekārtojot tā, lai katrs darbinieks justos maksimāli ērti. Kopumā ēkā 40 000 kvadrātmetru platībā (sākotnēji plānoto 47 000 kvadrātmetru vietā) strādās aptuveni 2500 darbinieku.

VID administratīvais aparāts šobrīd ir izkaisīts daudzās ēkās Rīgā. Tas rada virkni sarežģījumu dienesta ikdienas darbā, piemēram, apgrūtina savstarpējo komunikāciju, būtiski kavē dokumentu apriti un sarežģī ēku apsaimniekošanas koordinēšanu, jo šobrīd VID ir jāspēj administrēt daudzi īstermiņa nomas līgumi. Atrašanās 14 ēkās rada arī ievērojamus papildu administratīvos un saimnieciskos izdevumus – transportam, ikdienas pastam, savstarpējai saziņai u.tml., kurus, saglabājoties pašreizējai situācijai, vēl vairāk samazināt nav iespējams. Liela daļa telpu ir ļoti sliktā un pat kritiskā stāvoklī, tāpēc VID ir vajadzīga vienotā jauna administratīvā ēka.

Jaunais VID ēkas projekts tika izstrādāts atbilstoši ilgtspējīgas būvniecības kritērijiem un energoefektivitātes standartiem, kas sniegs iespēju ietaupīt komunālos maksājumus. Kompleksā ir paredzēts izbūvēt īpaši aprīkotas muitas laboratorijas, finanšu policijas u.c. telpas.

Ēkas arhitekts Jānis Norde no arhitektu biroja „Sarma & Norde Arhitekti” uzsvēra, ka šis projekts no arhitektiem ir prasījis daudz - tā izstrāde bijusi laikietilpīga un pamatīga, šeit izmantoti daudz moderni risinājumi, par to visu ir daudz domāts, daudz spriests. Taču arī ēkas ieguvumi būs ievērojami: te atradīsies viens no top 3 Baltijas datu centriem, ēkas ekspluatācijas izmaksas būs ievērojami zemākas par esošajām, vairākiem tūkstošiem darbinieku būs ērta darba vieta, tūkstošiem klientu - ērti pieejama, moderna ēka.