2012

Rīgas domes vadība iepazīstas ar būvdarbiem Vecmīlgrāvī

Šodien 10. augustā Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs, kopā ar priekšsēdētāja vietnieku Andri Ameriku un Īpašuma departamenta direktoru Oļegu Burovu, devās uz Vecmīlgrāvi, lai pārbaudītu, kā vasaras periodā noris darbi gan kultūras namā „Ziemeļblāzma”, gan vietējās izglītības iestādēs.

Kultūras pils „Ziemeļblāzma” rekonstrukcijas un restaurācijas pasūtītājs ir Rīgas domes Īpašuma departaments. Līgums par kultūras nama “Ziemeļblāzma” rekonstrukciju un restaurāciju starp Rīgas domes Īpašuma departamentu un SIA „Arčers” tika parakstīts 2011. gada 18. jūlijā. Visus būvdarbus plānots pabeigt līdz 2013. gada martam.

Kompleksa rekonstrukcijas arhitekts ir Juris Monvīds Skalbergs, kurš kopā ar SIA „Moduls Rīga” izstrādāja ēkas restaurācijas un rekonstrukcijas projektu.

Kompleksa rekonstrukcija notiek sadarbībā ar Vecmīlgrāvja attīstības biedrību un Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienību.

Ēka ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis, tās platība ir 5205 m2, bet ēkai piegulošā parka teritorija ir 51045 m2 liela. No 2012.gada marta līdz 2012.gada augustam ir pabeigta demontāža, jaunā jumta seguma un nesošo konstrukciju montāža, jumta siltināšanas darbi, uzsākti melno grīdu betonēšanas darbi iekštelpās un sienu mūrēšana, kāpņu montāža un zāles metāla konstrukcijas, ārējo un iekšējo tīklu ierīkošana, kā arī iespaidīgi darbi parkā - ierīkots bruģakmens segums, ierīkots bērnu rotaļu laukums. Uzsākta grotas, lapenes, rotondas, tējas namiņa un informācijas centra izbūve. Uzsākta sētas izbūve. Kopā ar SIA Arčers” darbiniekiem un apakšuzņēmējiem objektā pastāvīgi strādā apmēram 70 cilvēku.

Apmeklējuma laikā bija iespēja pārliecināties par to, ka rudenī pilnībā demontētais skatu tornis ir pilnībā mainījies, ieguvis savu jauno izskatu un ir vairāk nekā 35,5 m augsts.

Nākamo trīs mēnešu laikā tiks turpināta demontāža, būvkonstrukciju izveide, jumta ierīkošana un tā siltināšanas pabeigšana, grīdas un starpstāvu pārsegumu izveide, ārējās apdares pabeigšana, logu iebūves pabeigšana, parka celiņu izveide, automašīnu stāvlaukuma un tā elementu izveides pabeigšana, kāpņu konstrukciju izveide, melnās grīdas un betona grīdas izbūve, žoga izbūves pabeigšana, lifta iebūve ēkā un tornī, iekšējo un ārējo tīklu izbūve.

Pēc tam tiks uzsākta restaurācija iekštelpās, apmešanas darbi, riģipša sienu izbūve, atbalstsienu un kāpņu ierīkošana daudzfunkcionālajā laukumā.

Kā informēja Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs, kultūras pils „Ziemeļblāzma” rekonstrukcija un restaurācija izmaksās aptuveni 9 miljonus latu.