2009

Moduls Rīga 15 gadi VI

Aivars Vilipsons. Sekretāre.Sietspiede, 2009
Arī jūgendstilu kādreiz sauca par „modernu”... Pirms 2 gadiem vismodernākā ēka Rīgā bija mūsu celtais biroju nams Duntes ielā. 2007. gadā tas ieguva „Gada labākās būves” titulu nominācijā „Elektromontāžas darbi”.

Biroju ēka „Duntes nami” (2007) ir mūsdienīgs un moderns A klases biroju komplekss, kas realizēts Rīgas lietišķo darījumu centrā – Duntes un Skanstes ielu krustojumā.

Ēkai ir seši stāvi, kuros izvietotas biroju, tirdzniecības un konferenču telpas, bet pagrabstāvā izbūvētas autostāvvietas. Katrā stāvā, izņemot sesto, kur atrodas terases, izbūvēts stikla kupols un lodžijas. Kustība starp stāviem ir nodrošināta ar trīs pasažieru, viena panorāmas un viena kravas lifta palīdzību.

Saistībā ar elektromontāžas darbiem SIA „Moduls Rīga” projektā risināja sekojošus uzdevumus: ēkas elektromaģistrālais tīkls, ēkas koplietošanas telpu elektrospēka un kontaktligzdu tīkls, ēkas koplietošanas telpu elektriskās apgaismes tīkls, ēkas zibens aizsardzība un zemēšana.

Ēka izceļas arī ar savām tehniskajām īpašībām:

  • katrai telpu zonai autonomi noteikta klimata kontrole;
  • ēkas gaisa mitrināšanas sistēma;
  • ēkas vadības sistēma (BMS): programmējama vadīšanas un novērošanas sistēma, kas kontrolē ēkā visas inženierkomunikācijas;
  • brīvs telpu plānojums: ēkas nesošās sienas ir ārsienas, tas nodrošina brīvu starpsienu izvietojumu saskaņā ar klientu vēlmēm;
  • piekļūšanas kontrole: video novērošana,
  • īpaši biezas stikla paketes skaņas izolācijai.
Ēkas kopējā platība: 12 425 m2.