2009

EVOPIPES – modernākais polimēru ražotājs Eiropā

2009.gada 26. martā Jelgavā Latvijas ūdensapgādes un kanalizācijas speciālisti tika iepazīstināti ar modernāko polimēru ražotni Eiropā EVOPIPES, kas ražo produktus ārējo un iekšējo inženiertīklu izveidošanā ūdens, gāzes apgādē, notekūdeņu novadīšanā, elektro un vispārējā celtniecībā.

EVOPIPIES ir veiksmīgs SIA „Moduls Rīga” sadarbības partneris. Jāpiemin, ka rūpnīca tika uzcelta pagājušā gada laikā tieši ar SIA „Moduls Rīga” spēkiem, projektēšanas un būvniecības procesā izmantojot jaunākās tehnoloģijas rūpnīcu celtniecībā.

EVOPIPES ir modernākais polimēra cauruļu ražošanas komplekss Eiropā, optimāls cauruļu ekstrūzijas tehnikas un tehnoloģijas pēdējo sasniegumu apvienojums ar maksimālo jaudu 14 000 tonnu cauruļu gadā.EVOPIPES caurules tiek ražotas pēc pēdējo tehnoloģiju sasniegumiem, ražotne Jelgavā ir pilnībā automatizēta.

EVOPIPES cauruļu, fasondaļu un montāžas aksesuāru konstrukcija ir rūpīgi izstrādāta ar mērķi nodrošināt maksimāli ērtu un ekonomiski izdevīgu cauruļvadu sistēmu montāžas izpildi. EVOPIPES inovatīvo produktu konstruktīvie risinājumi un tehniskie parametri pilnīgi atbilst aktuālo starptautiski pieņemto un pielietojamo standartu un normu prasībām. Tehnoloģijas nodrošina produkcijai augstu kvalitāti, kā arī ļoti augstu ražošanas efektivitāti un ražīgumu.

Uzņēmums ir dibināts 2005. gadā ar mērķi attīstīt cauruļu ražotnes projektu Latvijā, Jelgavā. 2008. gada beigās uzņēmums EVOPIPES sāka sērijveidā ražot visu sortimentā esošo produkciju.
„Esam lepni, ka šajā ekonomiskajā situācijā varam ražot Latvijā, veidot jaunas darba vietas un uzlabot Latvijas makroekonomiskos rādītājus, kuri pēc nekustamo īpašuma tirgus sabrukuma un globālās ekonomiskās krīzes periodā ir īpaši negatīvi. Laikā, kad Latvijas pašvaldības realizē vērienīgus ūdenssaimniecības attīstības projektus arī mēs varam aicināt – izvēlēties Latvijas produktu – EVOPIPES caurules”, stāsta E. Viļķins, SIA EVOPIPES valdes priekšsēdētājs.
Ieguvēji no jaunās ražotnes būs patērētāji, jo saražotā produkcija ir kvalitatīvāka, un noteikti, arī konkurētspējīgāka nekā tirgū līdz šim pieejamie produkti. Ieguvēja arī ir, protams, Latvijas ekonomika – jaunas darba vietas un eksportspējīgs produkts. Šobrīd ražošanas procesā rūpnīcā ir nodarbināti 42 strādājošo, bet sasniedzot maksimālos ražošanas apjomus, ražotnē plānotas 55 darbavietas.

EVOPIPES plāno kļūt par vadošo polimēra cauruļu ražotāju un piegādātāju Baltijas reģionā, kā arī kļūt par ievērojamu tirgus dalībnieku Skandināvijas, Krievijas, Baltkrievijas un Ukrainas tirgos. Rūpnīcas būvniecībā kopumā ieguldīti 15 miljoni eiro.

Rūpnīcas būvniecību finansēja Nordea banka, ieguldīti arī uzņēmuma pašu līdzekļi, savukārt vienu ražošanas iekārtu līdzfinansēja ERAF 600 000 latu apmērā.

EVOPIPES interneta mājas lapa www.evopipes.lv ir uzticams palīgs projektētājiem un cauruļu produkcijas lietotājiem, sniedzot pilnīgu informāciju par kompānijas produktu klāstu, plastmasu cauruļvadu sistēmu tagadni un nākotni.