2018

Nodod ekspluatācijā Mežaparka Lielās estrādes pirmo atjaunoto posmu

 • Text Hover
 • Text Hover
 • Text Hover
 • Text Hover
Nodod ekspluatācijā Mežaparka Lielās estrādes pirmo atjaunoto posmu

2018. gada 7. jūnijā 11 dienas pirms līgumā noteiktā termiņa ir nodots ekspluatācijā Mežaparka Lielās estrādes atjaunošanas pirmais posms. Pirmajā posmā veikta Mežaparka Lielās estrādes skatītāju zonas un estrādes pārbūve, pielāgojot to 2018. gada XXVI Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkiem. Pēc pārbūves Mežaparka estrādes iežogotā teritorija ir par aptuveni 50 000 kvadrātmetru lielāka nekā iepriekš, teritorijai sasniedzot 146 430 kvadrātmetrus. Koristu tribīnes uz XXVI Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkiem ar pagaidu koka tribīnēm tika paplašinātas par 2292 koristu vietām, tā kopā nodrošinot vietas gandrīz 10 000 koristiem. Savukārt skatītāju lauka jaunā platība ir 22 197 kvadrātmetri, kuros būs nodrošinātas sēdvietas 30 557 skatītājiem līdzšinējo 23 000 sēdvietu vietā.

Rekonstrukcijas projekta ietvaros ierīkotas arī jaunas dalībnieku pulcēšanās vietas, izbūvētas ūdens pieslēgumu vietas, papildu mobilo tualešu un izbraukumu tirdzniecības vietas gar Ostas prospektu un Atpūtas aleju, kā arī paredzēts ar elektrību nodrošināt Ostas prospekta malu.

Moduls Engineering estrādes atjaunošanas pirmā posma projektā veica montāžas darbus: 

  • iekšējo inženiertīklu ūdensapgādei un kanalizācijai, apkurei un ventilācijai, elektroapgādei un apgaismojumam; 
  • automātiskajai ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes signalizācijai; 
  • ugunsdzēsības ūdensvadam, centrālās izziņošanas sistēmai, elektronisko sakaru un drošības sistēmai;  
  • ārējo inženiertīklu elektroapgādei un apgaismojumam, video novērošanai un sakaru kanalizācijai; 
  • sistēmas piegādi un montāžu skatītāju soliem ar EAN svītrkoda plāksnīti uzskaites sistēmā nolasāmu kodu.

Šis ir viens no projektiem, kura realizēšana notikusi salīdzinoši īsā laika periodā – nepilnos 14 mēnešos. Tikai pagājušajā gadā 20. aprīlī uz Mežaparka Lielās estrādes skatuves tika parakstīts līgums par estrādes pirmā atjaunošanas posma darbiem, kurus pēc Rīgas domes Īpašuma departamenta pasūtījuma veica pilnsabiedrība “LNK, RE RE”.

Svinīgā atklāšanas ceremonijā piedalījās kultūras ministre Dace Melbārde, Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs, Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks, Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas priekšsēdētājs Oļegs Burovs, arhitekti Juris Poga un Austris Mailītis, Latvijas Nacionālā kultūras centra direktore Signe Pujāte, projektā iesaistītie būvniecības uzņēmumu pārstāvji, Dziesmu svētku Goda virsdiriģenti un citi vērienīgajā projektā iesaistītie institūciju pārstāvji.

Pēc vasarā plānotajiem pasākumiem jau no 20. augusta sāksies pašas estrādes demontāža un gatavošanās jaunās estrādes būvniecībai. Lai nodrošinātu Skolēnu dziesmu un deju svētku norisi 2020. gadā, arhitektiem tika uzticēts otro kārtu sadalīt posmos – B1 un B2. Otrās kārtas pirmajā posmā tiktu realizēta pašas estrādes izbūve, bet otrajā tad paliktu saimniecisko ēku un biroja ēku izbūve, kā arī teritorijas labiekārtošana.

Projekta ietvaros plānots izveidot četrus torņus, kas nodrošinās apgaismojumu estrādē, turklāt tajos būs radio un televīzijas pieslēguma akas. Turklāt zem jaunā skatītāju laukuma plānots izbūvēt divu līmeņu telpas, kurās būs ierīkotas gan tualešu telpas, kas nodrošina 30 000 apmeklētāju vajadzības, gan platības dažādām tirdzniecības vietām, lai to radītā skaņas netraucētu koncerta akustikai. Šajā vietā būs izvietoti arī medpunkti un informācijas centrs.

Plānots, ka otrā posma pirmā kārta tiks pabeigta līdz 2020. gada 18. jūnijam, bet otro - līdz 2023. gada jūnijam.