2012

Rīgas bērnudārzi – ne tikai silti, bet arī skaisti

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs un Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks 19. jūnijā, kopā ar Īpašuma departamenta direktoru Oļegu Burovu apmeklēja vairākas Rīgas pirmsskolas izglītības iestādes.

Kā pirmo domes pārstāvji apmeklēja Rīgas 258. pirmsskolas izglītības iestādi Tīnūžu ielā 1, kur apskatīja nulle renovēto virtuves bloku. Pēc Īpašuma departamenta pasūtījuma, renovācijas darbus veica SIA "Moduls-Rīga" . Darbi Rīgas domei izmaksāja 101 340 latu. Pavisam virtuvju renovācija šovasar tiks veikta 12 objektos – 3 skolās un 9 bērnudārzos.

Pēc tam domes vadība devās uz diviem blakus esošiem bērnu dārziem Hipokrāta ielā – tie ir 242. un 241. bērnudārzi Hipokrāta ielā.

Nav tā, ka pēdējo trīs gadu laikā šajos bērnudārzos nekas nebūtu renovēts vai remontēts. 2009. – 2011. gadā abās iestādēs ir veikta virtuves bloka renovācija, uzstādītas ugunsdrošības signalizācijas, kā arī nomainītas ūdensvada un kanalizācijas sistēmas. Tomēr galvenā ēku problēma ir zemais energoefektivitātes līmenis un lielie siltuma zudumi, ko var atrisināt ar fasādes siltināšanu.
Kā paskaidro Īpašuma departamenta arhitekte Marija Solovjova, „Tā kā abas bērnudārzu ēkas atrodas viena otrai blakus, tām abām ir plānots vienots dizains, katru no uz ielas vērstajām grupiņu fasādēm krāsot ceriņu krāsu gammas dažādos toņos. Tāpat fasādēm tiks veidots vienots dekoratīvais elements - horizontāls līniju ritms, lai padarītu ēkas dzīvespriecīgākas”.