2010

Atklāta jaunā DnB NORD Bankas centrālā biroju ēka Skanstes ielā

10. augustā tika atklāta DnB NORD Bankas jaunā centrālās administrācijas ēka Skanstes ielā 12.
DnB NORD Bankas jaunā centrālā biroju ēka ir viena no tehnoloģiski attīstītākajām un mūsdienīgākajām celtnēm Rīgā, apvienojot augstvērtīgu arhitektūru un energoefektīva biroja īpašības.

Jaunajā celtnē veiksmīgi apvienots moderns dizains, jaunāko tehnoloģiju sniegtās iespējas un funkcionāls telpu iekārtojums, nezaudējot vieglumu, gaišumu un mājīguma sajūtu. SIA Moduls Rīga veica celtnes aprīkošanu ar ēkas vadības sistēmu BMS, kas ļauj mobili un centralizēti regulēt un kontrolēt iekšējās sistēmas: iekštelpu klimatu, ventilāciju, aukstuma/siltuma apgādi, elektroapgādes un elektroenerģijas patēriņa uzraudzību un apgaismojumu. Kā arī uzstādīja autoizplūdes gāzu uzraudzības un brīdināšanas sistēmu.

SIA Moduls Rīga izveidojis arī servera telpu ar augstu drošību.

DnB NORD Bankas biroju ēku projektējis starptautiskajā profesionāļu sabiedrībā plašu atzinību guvušā arhitekta Audriusa Ambrasa birojs (Lietuva). Fasādi 3500 kvadrātmetru platībā veido melna granīta bloki, savukārt stiklotā virsma aizņem 3900 kvadrātmetru platību. Ēkas 11 stāvi slejas 40,6 metru augstumā.

Biroju ēku, kas atrodas Daugavas vecās gultnes vietā, balsta 476 pāļi, kuru garums sasniedz vairāk nekā 35 metrus. Ēkas būvniecībā izmantotas 5300 tonnu betona un 905 tonnas stiegrojuma.
Ēku veido divi – A un B korpusi, ko kopā saista stiklota liftu un kāpņu telpa. Darba videi vispiemērotākā klimata nodrošināšanai izveidota slēgta fasādes sistēma, kas ir paredzēta īpašai iekštelpu gaisa mitrināšanai, vēdināšanai un dzesēšanai. Ēkai uzstādītas arī ārējās automātiskās žalūzijas.

DnB NORD Bankas jaunās centrālās administrācijas ēkas pamatakmens tika ielikts 2008.gada 4. novembrī, un spāru svētki tika svinēti 2009. gada 9. septembrī. Ēka ekspluatācijā nodota šā gada 28.jūnijā. Būves celtniecību vadījuši SIA "Merks" un SIA "Būvkonsultants".