2010

Mārupē atvērts jauns bērnudārzs 280 bērniem

Mārupē, Gaujas ielā jūnija sākumā atklāta jauna pirmsskolas izglītības iestāde „Zeltrīti”. Bērnudārza projekts realizēts publiskās un privātās partnerības (PPP) ietvaros, kas ir pirmais tāda veida projekts Latvijā.

Jaunajā bērnudārzā ir 280 vietas mazajiem mārupiešiem un par viņu izglītošanu rūpēsies 17 pirmskolas pedagogi un 18 pedagogu palīgi.

Bērnudārza ēkā ir apmācībai, atpūtai un rotaļām paredzētas telpas dažādām bērnu vecumu grupām, kā arī sarīkojumu zāle, ēdamzāle, sporta zāle u.c. telpas.

Ēkas kopējā platība ir 3471,6 m². Bērnudārza kompleksā ir 1284,5 m² liels rotaļlaukums un vairāk nekā 4000 m² apzaļumotas teritorijas.

SIA „Moduls Rīga” kā apakšuzņēmējs veica sekojošus darbus: ūdensvadu, kanalizācijas un ventilācijas sistēmu izbūvi, automātiskās ugunsdzēsības signalizācijas, apsardzes signalizācijas un ugunsgrēka izziņošanas sistēmas izbūvi, telefonu un datortīklu tīklu izbūvi, elektromontāžas darbus un ārējo apgaismojumu.

Par privātiem finanšu resursiem tika uzbūvēta pirmskolas izglītības iestāde, to veica pilnsabiedrība "ACANA", kurā apvienojušies celtniecības uzņēmumi SIA "Arčers" un SIA "Abora", kā arī apsaimniekošanas uzņēmumi SIA "Cleanhouse" un SIA "Namu apsaimniekošana". Pilnsabiedrība arī pilnībā ir aprīkojusi PII "Zeltrītus" ar visām nepieciešamajām mēbelēm, iekārtām, rotaļlietām un mācību līdzekļiem.

Kopējais projekta realizācijas termiņš ir 20 gadu, ieskaitot būvniecības procesu. Ēkas būvniecība, teritorijas labiekārtošana un pilnas materiāli tehniskās bāzes nodrošinājuma izmaksas ir 2,8 miljoni eiro. Būvniecība tika uzsākta 2009.gada rudenī un tagad jaunā ēka, kā arī apkārtnes labiekārtošanas darbi ir pabeigti.