2010

Mārupes bērnudārzam „Zeltrīti” – spāru svētki

Pagājušā gada nogalē, jaunās pirmskolas izglītības iestādes Gaujas ielā 41 ēkas spārēs tika pacelts vainags, tādējādi simbolizējot būtiska celtniecības posma pabeigšanu.

Spāru svētkos uzrunu un paldies celtniekiem, pašvaldības pārstāvjiem un viesiem teica Mārupes novada Domes priekšsēdētājs Mārtiņš Bojārs un Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs Edgars Zalāns. Domes priekšsēdētāja vietniece Līga Kadiģe izteica pateicību arī visiem iepriekšējā sasaukuma deputātiem, ka viņi atbalstīja šī projekta tapšanu, jo Mārupe, līdz ar vēl trijām pašvaldībām – Ķekavu, Tukumu un Ogri, ir pirmās pašvaldības, kur pirmskolas izglītības iestādes top Publiskās un privātas partnerības (PPP) projekta ietvaros.

Pasākuma laikā notika arī svinīga bērnudārza „vārda došana”. Tika izsludināts konkurss, kurā ikviens mārupietis varēja piedāvāt savu ideju jaunās pirmskolas izglītības iestādes nosaukumam. No vairāk kā 100 piedāvātajiem variantiem tika izvēlēti četri, par kuriem iedzīvotāji varēja balsot internetā. Lielāko atbalstu ieguva nosaukums „Zeltrīti”. Līdz ar to no jaunajam bērnudārzam tika iedots nosaukums – „Zeltrīti”. SIA „Moduls Rīga” kā apakšuzņēmējs bērnudārza celtniecības ietvaros veic sekojošus darbus: ūdensvadu, kanalizācijas un ventilācijas sistēmu izbūvi, automātiskās ugunsdzēsības signalizācijas, apsardzes signalizācijas un ugunsgrēka izziņošanas sistēmas izbūvi, telefonu un datortīklu tīklu izbūvi, kā arī elektromontāžas darbus.

Bērnudārza ēkā būs apmācībai, atpūtai un rotaļām paredzētas telpas dažādām bērnu vecumu grupām, kā arī sarīkojumu zāle 130 m², ēdamzāle 180 m², sporta zāle 130 m², guļamtelpas, virtuve u.c. telpas. Ēkas kopējā platība ir 3471,6 m². Bērnudārza kompleksā būs arī 1284,5 m² liels rotaļlaukums un vairāk nekā 4000 m² apzaļumotas teritorijas.
Darbus plānots pabeigt 2010. gada pavasarī.