2009

Renovētā Rīgas 2.vidusskola būs modernākā Baltijā

Renovētā Rīgas 2. vidusskolas ēka K. Valdemāra ielā 1, kuras svinīgā atklāšana notika 1.septembrī, klātesot Valsts Prezidentam un valsts augstākajām amatpersonām, būs viena no modernākajām skolām Baltijā ar mūsdienīgākajiem būvniecības, inženierijas un elektroinstalāciju risinājumiem.

Rīgas 2. vidusskolas (pēc rekonstrukcijas - Rīgas pilsētas 2. ģimnāzija) rekonstrukciju un restaurāciju pēc Rīgas Domes Īpašuma departamenta pasūtījuma veica pilnsabiedrība „Velve, Moduls Rīga”. Atjaunošanas darbi tika uzsākti 2007. gada decembrī. Ēka tika nodota ekspluatācijā 2009. gada 14. augustā un jau no 1. septembra tajā mācības uzsāks skolēni.

Skolas rekonstrukcijas darbi noritēja vairākās kārtās. Rekonstrukcijas darbu ietvaros tika veikta ārējo inženiertīklu sakārtošana, kā arī izveidoti iekšējie inženiertīkli. Tika izveidota zvanu sistēma, apziņošanas sistēma apvienota ar radio translāciju. Atbilstoši jaunajam skolas ēkas plānojumam tika izbūvētas jaunas mācību telpas, kuras ir nodrošinātas ar nepieciešamām elektroinstalācijām. Piemēram, jaunajā fizikas klasē, skolēni varēs ērti izmantot savas darba vietas atbilstoši priekšmeta specifikai. Savukārt, datorklasē ir izbūvēta izbīdāma siena, kura ļauj telpu sadalīt divās atsevišķās klasēs.

Rūpīgi plānota arī skolas drošība, tādēļ izveidota apsardzes signalizācija un video novērošana. Apsardzes telpa aprīkota ar video monitoriem, nodrošinot viegli pārskatāmu skolas teritorijas novērošanu. Apsardzes telpā izvietota vēdināšanas iekārtu tālvadība un apgaismojuma vadīšana visai skolai.

Kā atzīst "Velve, Moduls Rīga", viens no grūtākajiem uzdevumiem, kam pievērsta īpaša uzmanība rekonstrukcijas gaitā, bija skolas ēkas vēsturiskā vērtības saglabāšana.

"Rīgas 2.vidusskola, kas tagad atguvusi tās vēsturisko statusu - ģimnāzija, ir viena no vecākajām Rīgas skolām un kultūrvēsturiski nozīmīga ēka. Tā kā skola ir kultūrvēstures piemineklis, svarīgi bija saglabāt tās fasādi maksimāli oriģinālu vēsturiskajam izskatam, tāpēc darbu izpildei tika pieaicināti laboratoriju speciālisti, lai noteiktu fasādes patieso stāvokli un izvēlētos atbilstošākos risinājumus fasādes restaurācijas metodēm. Modernākie tehniskie risinājumi apvienojumā vēsturisko plānojumu ir unikāls risinājums, tāpēc pārliecinoši varu teikt - tā būs viena no modernākajām skolām Baltijā, " uzskata „Velve, Moduls Rīga” pārstāvis Māris Martinsons.

Ar īpašu gandarījumu M. Martinsons min projekta laikā veikto skolas ēkas telpu pārplānojumu virtuves un ēdnīcas blokā, administratīvajā korpusā un mācību telpu blokos, lai nodrošinātu pilnvērtīgāku mācību procesa organizāciju, pielāgojot skolas telpas arī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Skolas ēkā tika ierīkots arī lifts, kā arī, saglabājot vēsturiskos interjera ornamentus, restaurēta skolas aktu zāle, ieejas un centrālie vestibili, vēsturiskās durvis un kāpņu telpas. Aktu zāles centrālā lustra un sienu lampas, kas saglabājušās no 18. gs, tika restaurētas un ieguvušas jaunu elpu.

Lai izceltu ēkas vēsturisko savdabību, tiks izgaismota skolas fasāde un pagalms. Labiekārtota ir arī skolas teritorija, tādējādi ainaviski sakārtots arī K.Valdemāra ielas posms no Nacionālā teātra līdz Elizabetes ielai.