2009

„Moduls Rīga” piedalās Rīgas Krievu drāmas teātra rekonstrukcijas darbos

Rīgas Krievu drāmas teātra ēkā Kaļķu ielā 16 kopš oktobra sākuma notiek vērienīgi būvdarbi – pēc Rīgas domes Īpašuma departamenta pasūtījuma ir uzsākta pilna teātra ēku kompleksa rekonstrukcija un restaurācija. Teātra rekonstrukcijas darbos piedalās arī SIA „Moduls Rīga”, veicot elektrisko un vājstrāvu tīklu ierīkošanas darbus, bet būvniecības darbus vada SIA „Re&Re”.

Rīgas Krievu teātra ēka līdz šim bija pēdējais nams Līvu laukumā, kuram vēl nebija veikta rekonstrukcija, un, apsekojot ēku, tika konstatēts, ka teātra tehniskais stāvoklis ir vērtējams kā neapmierinošs. M.Čehova Rīgas Krievu drāmas teātra ēku kompleksa rekonstrukcijā Rīgas dome ieguldījusi 15,6 miljonus latu. Būvdarbu ietvaros veikti ievērojami demontāžas darbi ēkas iekštelpās, tika nojaukts arī skatuves tehnoloģiskais tornis - dzelzsbetona konstrukcija virs Kalēju ielas.

nojauktas_sienas_340x443.jpgSaskaņā ar tehnisko projektu, rekonstrukcijas ietvaros paredzēts demontēt daļu Rīgas Krievu teātra ēkas, pilnībā restaurēt ēkas fasādi, nomainīt jumtu, veikt pagraba sienu sanāciju, visu inženierkomunikāciju nomaiņu, izbūvēt liftus, rekonstruēt iekštelpas, veikt atsevišķu telpu restaurāciju, kā arī nomainīt visas teātra tehnoloģiskās iekārtas un aprīkojumu. Saskaņā ar projektēšanas uzdevumu teātra ēkā jālikvidē liekās telpas un jāuzbūvē jaunas. Ceturtajā stāvā jāparedz jauna skatītāju zāle un telpas aktuālo izrāžu dekorāciju glabāšanai. Savukārt sestā stāva projektēšanā jāparedz mēģinājumu zāle, aktieru grimētavas, kostīmu cehs, grimēšanas cehs, rekvizītu cehs, gaismu cehs un skaņu cehs.

2010.gada jūnijā ekspluatācijā tiks nodota Rīgas vecpilsētas arhitektūrā iederīga, mūsdienīga un teātra vajadzībām pilnībā piemērota celtne.