2008

Jauna plastmasas cauruļu ražotne Jelgavā

Drīzumā Jelgavā ražošanu sāks jauna plastmasas cauruļu rūpnīca Evopipes , kurā iecerēts saražot 14 000 tonnu cauruļu gadā. Pasūtītājs un īpašnieks ir SIA „Modulex – Invest Jelgava”, bet būvniecības darbus veic SIA „Moduls Rīga”. Jau vasaras beigās rūpnīca plāno uzsākt darbu. Rūpnīcas būvniecībā kopumā ieguldīti 15 miljoni eiro. Rūpnīcas būvniecību finansēja Nordea banka, ieguldīti arī uzņēmuma pašu līdzekļi, savukārt vienu ražošanas iekārtu līdzfinansēja ERAF.
Ražotnes kopējā platība ir 4738 m2, no kuriem 4032 m2 aizņem ražošanas telpas, bet 706 m2 - uzņēmuma biroju telpas. Rūpnīcas teritorijā ir arī autostāvvietas un gatavās produkcijas noliktavas.

Evopipes piedāvās plašu produktu sortimentu, katra produktu grupa sniegs pilnu profesionālu un drošu tehnisko risinājumu spektru ārējo un iekšējo inženiertīklu izveidošanā.
Saražotās caurules būs paredzētas ūdens un gāzes apgādei, saimniecisko notekūdeņu un lietus notekūdeņu kanalizācijai, augsnes drenāžai, elektroinstalācijas, elektroapgādes un optisko kabeļu aizsardzībai un kanalizācijas ierīkošanai, kā arī citiem pielietojumiem.

Ideja par ražotnes būvniecību radusies jau 2003.gadā, kad novērots, ka importējot caurules transporta izmaksas veido līdz pat 35 % no cauruļu gala cenas. „Veicot aprēķinus, radās pārliecība par projekta lietderību un nepieciešamību Latvijā,” stāsta E. Viļķins, SIA „Modulex – Invest Jelgava” valdes priekšsēdētājs, piebilstot, „ka arī šobrīd, tāpat kā 2003.gadā, transporta izmaksas tikai pieaug dārgo resursu dēļ. Ieguvēji no jaunās ražotnes būs patērētāji, jo saražotā produkcija būs kvalitatīvāka un, noteikti, arī lētāka.”

Evopipes caurules tiks ražotas pēc pēdējo tehnoloģiju sasniegumiem, ražotne Jelgavā būs modernākā Eiropā, pilnībā automatizēta. Tehnoloģijas nodrošinās produkcijai augstu kvalitāti, kā arī ļoti augstu ražošanas efektivitāti un ražīgumu. Produkciju no jaunās ražotnes iecerēts ne tikai pārdot vietējā tirgū, bet arī eksportēt uz kaimiņvalstīm. Tāpat nav izslēgta eksporta iespēja uz citām Rietumeiropas valstīm.

Evopipes interneta mājas lapa www.evopipes.lv ir uzticams palīgs projektētājiem un cauruļu produkcijas lietotājiem, sniedzot pilnīgu informāciju par kompānijas produktu klāstu, plastmasu cauruļvadu sistēmu tagadni un nākotni.