2008

Rīgas pilsētas izstāžu zāle „Rīgas mākslas telpa”

Šā gada 17. janvārī, svinīgā atmosfērā, piedaloties Rīgas mēram un vairākām Domes amatpersonām, objekta būvniekiem un mākslas cienītājiem, tika atklāta Rīgas pilsētas izstāžu zāle „Rīgas mākslas telpa”, kas atrodas Rīgā, Kungu ielas 3 pazemes telpās.

Kā norādīja Rīgas domes priekšsēdētājs Jānis Birks, jaunās izstāžu zāles atklāšana ir nozīmīgs notikums Rīgas kultūras dzīvē: „'Rīgas mākslas telpa' ir pirmais šāda mēroga kultūras objekts, kas galvaspilsētā no jauna izveidots pēdējo gadu laikā. Esmu pārliecināts, ka izstāžu zāle ne tikai bagātinās Rīgas kultūras dzīvi un nodrošinās jaunas iespējas dažādu nozaru un žanru māksliniekiem savu veikumu nodot plašākas publikas vērtējumam, bet veicinās arī jauno mākslinieku izaugsmi.”

Kopumā gandrīz 2400 m2 plašajā izstāžu zālē, kas atrodas zem pilsētas Rātslaukuma, ir divas ekspozīciju zāles, telpa izglītības pasākumu organizēšanai un informācijas centrs. „Rīgas mākslas telpas” galvenais mērķis ir dažādu mākslas virzienu procesa uzturēšana un veicināšana kā vietējā, tā starptautiskā mērogā.

SIA „Moduls Rīga”, kā apakšuzņēmējs, izstāžu zāles telpās veica elektromontāžas un vājstrāvu sistēmu izbūves darbus: video novērošana, apziņošanas sistēmas, apsardzes signalizācija, ugunsdzēšanas sistēmas. Tāpat tik uzstādītas apkures, ventilācijas, ūdensapgādes, kanalizācijas un dūmu novadīšanas sistēmas.

Līdzdalība izstāžu zāles būvniecībā noslēdz Rātslaukuma nozīmīgo būvju ciklu. SIA „Moduls Rīga” ir piedalījies arī ēkas Kungu ielā 3 un Rātsnama būvniecības darbos.

Jāatzīmē, ka izstāžu zāle ir viena no retajām Rīgas publiskajām telpām, kurā nav neviena loga, jo tā atrodas pazemē, līdz ar to ļoti svarīgi ir nodrošināt komfortablu apgaismojumu un klimatu, kas pilnībā apmierinātu gan apmeklētājus, gan izstāžu zāles vajadzības. Esot pazemē, ne mirkli nerodas sajūta, ka pietrūktu gaismas vai gaisa. Lielajā ekspozīciju zālē tika uzstādīts pamata apgaismojums, kā arī īpašs ekspozīciju apgaismojums, ko var mainīt katrai konkrētai izstādei pēc nepieciešamības. Tāpat darbojas moderna ventilācijas iekārta ar iespēju sildīt un kondicionēt gaisu telpā.

Vēl jāpiemin, ka šajā objektā tika uzstādīta viena no lielākajām notekūdeņu pārsūknēšanas stacijām, jo izstāžu zāles telpas atrodas zemāk par pilsētas komunikācijām.

„Rīgas mākslas telpas” projektu izstrādāja SIA „Smartdesign”, savukārt telpu izbūvi pēc SIA „Rīgas nami” pasūtījuma veica SIA „Abora”.