2008

Moduls Rīga – kluba „VEF Rīga” valdes galvgalā

Basketbola kubs „VEF Rīga” veicis izmaiņas kluba valdes sastāvā, ievēlēts ari jaunais kluba valdes priekšsēdētājs - par to kļuvis „VEF Rīga” ģenerālsponsors, kompānijas „Moduls Rīga” valdes loceklis Māris Martinsons.

Kā zināms šā gada septembrī kluba valdi un tās priekšsēdētāja amatu uz Latvijas Basketbola savienības ģenerālsekretāra pienākumu pildīšanas laiku atstāja Edgars Jaunups.

„VEF Rīga” valdes priekšsēdētājs M.Martinsons: „ Būt ne tikai kluba ģenerālsponsoram, bet arī pārstāvēt kluba valdi atbildīgos lēmumos un ikdienas darbībā, ir liels izaicinājums un pagodinājums. „Moduls Rīga” tāpat kā "VEF Rīga" dibinātāji ir sporta patrioti. Esmu pārliecināts, ka mūsu sadarbības rezultāts būs leģendārā VEF vārda atjaunošana Eiropas basketbolā.”

„VEF” ir dibināts 1958.gadā, kad 12.augustā leģendārā meistarkomanda aizvadīja savu pirmo spēli. PSRS beigu posmā „ VEF” spilgti simbolizēja un stiprināja Latvijas valstiskuma apziņu un mūsu tautas identitāti. Šis klubs ir izaudzinājis basketbolistus, ar kuriem lepojas visa Latvija un kuru sasniegumus zina pasaule. 1992.gada maijā rūpnīcas vadība pieņēma lēmumu par meistarkomandas likvidēšanu, savukārt 2007.gada maijā leģendārais „ VEF” tika atjaunots un šogad atzīmē savu 50.gadadienu.

Par kluba biedru kļuvusi arī viena no lielākajām un nozīmīgākajām Latvijas augstskolām – Rīgas Tehniskā universitāte.

2007./08.gada debijas sezonā „VEF Rīga” Latvijas Basketbola līgas 1.divīzijā izcīnīja augsto 4.vietu, bet Baltijas Basketbola līgas kopvērtējumā ierindojās 10.vietā, pārspējot vadošajā divīzijā spēlējošo „Valmieru”, Izaicinājuma kausā - vicečempionu tituls.

2008./09.gada sezonā „VEF” izvirzījis mērķi iekļūt Baltijas Elites divīzijā un izcīnīt 3.vietu Latvijas čempionātā.