2008

Rīgas 2.vidusskolas rekonstrukcija rit pilnā spēkā

Rīgas 2.vidusskolas rekonstrukcijas darbus veic pilnsabiedrība „Velve, Moduls Rīga” pēc Rīgas Domes Īpašuma departamenta pasūtījuma.

Darbi tika uzsākti 2007.gada decembrī, un ēku nodot ekspluatācijā ir paredzēts līdz 2009.gada vasaras vidum. Šajā laikā skolēni mācās citās Rīgas skolās.

Skolas rekonstrukcijas darbi norit četrās kārtās. Rekonstrukcijas darbu ietvaros paredzēts sakārtot ārējos inženiertīklus, kā arī izveidot iekšējos inženiertīklus. Skolēniem atgriežoties izremontētajā skolā būs jauna, gaiša ēdnīca, aktu zāle, moderna sporta zāle, un, protams, mūsdienu apstākļiem atbilstošas klašu telpas. Tāpat skolas ēkai tiks veikta jumta un logu nomaiņa. Tā kā skola ir kultūrvēstures piemineklis, ir svarīgi saglabāt tās fasādi maksimāli oriģinālu vēsturiskajam izskatam, tāpēc darbu izpildei tiks pieaicināti laboratoriju speciālisti, lai noteiktu fasādes patieso stāvokli un izvēlētos atbilstošākos risinājumus fasādes restaurācijas metodēm. Vecās durvis skolai tiks nomainītas pret jaunām, sertificētām un ugunsdrošības normām atbilstošām. Tiks labiekārtota skolas teritorija, tādējādi Rīgas pilsēta iegūs ainaviski sakārtotu Kr.Valdemāra ielas posmu no Nacionālā teātra līdz Elizabetes ielai.