2008

Durvis ver “Panorama Plaza” tirdzniecības un biroju centrs

Augusta sākumā apmeklētājiem durvis vēra "Panorama Plaza" tirdzniecības un biroju centrs Lielirbes ielā 17a, kura izveidē projekta attīstītājs Latvijas – Turcijas kopuzņēmums SIA "Latmes Building" ieguldījis 30 miljonus eiro.

Tirdzniecības centra būvniecība tika sākta 2006.gada jūnijā, savukārt ekspluatācijā tas tika nodots šā gada 30.jūnijā. "Panorama Plaza" realizācijā piedalījās arhitektu birojs SIA " Nams ", būvnieki un būvuzraugi – SIA "PBLC" un SIA " Projektu vadības un attīstības birojs ".

SIA "Moduls Rīga" kā apakšuzņēmējs tirdzniecības un biroja centra celtniecības darbu ietvaros veica elektromontāžas un BMS (ēkas vadības sistēma) darbus, kā arī veica iekšējā un ārējā apgaismojuma uzstādīšanu objektā. Kopējais izmantoto kabeļu garums sasniedza pat 50 km! Ēkā tika uzstādīti divi ļoti jaudīgi gaisa dzesētāji katrs 250 kW, kuru spēkos ir uzturēt vienmērīgu gaisa temperatūru šajā daudzfunkcionālajā kompleksā mūsu tik mainīgajos laika apstākļos.

„Tirdzniecības un biroju centrs ir viena no svarīgākajām multifunkcionālā kompleksa "Panorama Plaza" sastāvdaļām, kas veidots saskaņā ar projekta kopējo filozofiju par mūsdienīgu, plaukstošu dzīves vidi, tāpēc centra logo un identitātes zīme ir stilizēts lotosa zieds”, tā centra atklāšanas preses konferencē uzsvēra SIA "Latmes Building" valdes loceklis Aivars Balodis.

Tirdzniecības centrs izvietots četros stāvos. Tirdzniecības platības izvietotas centra 1. stāvā, bet trijos augšējos stāvos izbūvēti A klases biroji. Daļa no tiem jau ir atraduši savus īpašniekus. Kopējā centra platība ir 18 190 kvadrātmetri, no kuriem 2527 kvadrātmetri ir tirdzniecības platība. Centrā būs 28 dažādas tirdzniecības vietas, tai skaitā dizaina mēbeļu un aksesuāru salons, vairāki apģērbu veikali, divas bankas, skaistumkopšanas saloni u.c.

Centra klientu vajadzībām ir izbūvēta virszemes autostāvvieta, bet biroju darbinieku un viesu vajadzībām paredzēta apsargāta pazemes autonovietne. Virszemes autostāvvieta paredzētas vietas 160 automašīnām, pazemes autostāvvietā plānotas 135 vietas.

Reaģējot uz izmaiņām nekustamo īpašumu tirgū, mainīta tirdzniecības centra koncepcija - sākotnēji augšējā stāvā bija iecerēts peldbaseins, bet tā izbūve būtu nelietderīga investīcija, tādējādi 1300 kvadrātmetru plašo baseina telpu vietā tika radītas papildus biroja telpas 2100 kvadrātmetru platībā.
Projekta "Panorama Plaza" ietvaros kopā paredzēts uzcelt četras dzīvojamās augstceltnes - divas 25 stāvu un divas 30 stāvu daudzdzīvokļu mājas un tirdzniecības, biroju un atpūtas centru. Visa multifunkcionālā kompleksa būvniecības kopējās izmaksas ir aptuveni 150 miljoni eiro (105,4 miljoni latu). "Panorama Plaza" trešās un ceturtās ēkas būvniecība būs atkarīga no ekonomiskās situācijas valstī.