2011

Parakstīts līgums par Rīgas 40.vidusskolas jaunās ēkas rekonstrukciju

Šī gada maija beigās, Rīgas 40. vidusskolā, svinīgā atmosfērā, klātesot gan 40. vidusskolas, gan Rīgas M. Lomonosova krievu vidusskolas skolēnu vecākiem, tika parakstīts līgums par skolas jaunās ēkas Akas ielā 10 rekonstrukciju. Pasūtītājs ir Rīgas domes Īpašuma departaments, ģenerāluzņēmējs SIA „RE&RE”

SIA „Moduls Rīga” šajā projektā piedalās kā apakšuzņēmējs, veicot skiču projektu izstrādi, esošo inženiertīklu demontāžas darbus, jaunu inženiertīklu izbūvi, fasādes izgaismošanu un apdares darbus.

Darbi objektā uzsākti 25. maijā, bet paredzēts ēku nodot ekspluatācijā šī gada 29. Augustā.
Restaurācijai paredzētā ēka atrodas Akas ielā 10. To, tāpat kā 40 .vidusskolas ēku Tērbatas ielā projektējis arhitekts Konstantīns Pēkšēns. Ēka celta 1989. gadā kā īres nams ar skolas telpām un krāsotāju darbnīcu. Bijušajā Bijanhofa un fon Pikarda, vēlāk Rūtenberga namā 19.gs.b. un 20.gs.s. darbojās rūpnieka A.S.Maikapara tabakas un papirosu fabrika, 20.gs.30. gados ēka nonāca pilsētas īpašumā un tika atvērta Jura Neikena 46. latviešu pamatskola un Rīgas pilsētas krievu ģimnāzija, Padomju laikā - 23. vidusskola, un līdz šim tajā darbojās Rīgas M.Lomonosova krievu vidusskola. Pēc skolas likvidēšanas, visi tās skolēni turpmāk būs elitārās Rīgas 40. vidusskolas audzēkņi. Pateicoties augstajam izglītības līmenim, tā ir ļoti pieprasīta, līdz ar to skolēniem līdz šim nācies mācīties pat divās maiņās. Tagad šī problēma tiks atrisināta, jo, īstenojot skolu pilnveides plānu, daļu no mācību procesa būs iespējams pārvietot uz skolas jauno ēku Akas ielā 10.