2010

Nodota ekspluatācijā pēc speciāla projekta būvēta sociālā dzīvojamā māja

Februāra beigās tika nodota ekspluatācijā jau četrpadsmitā sociālā dzīvojamā māja Rīgā - Lomonosova ielā 1/19.

Pilotprojekta izstrādi kopīgi veica Rīgas domes Labklājības departamenta speciālisti sadarbībā ar Komunālo departamentu un Rīgas pašvaldības kapitālsabiedrību «Rīgas pilsētbūvnieks».
Ģenerāluzņēmēja līgums tika parakstīts ar SIA „Velve”.

SIA „Moduls Rīga” šajā projektā veic inženiertehnisko sistēmu montāžas darbus.

Jaunajā piecstāvu namā ir vienistabas dzīvokļi, no kuriem pieci dzīvokļi paredzēti personām ar kustību traucējumiem, un ēkā pilnībā nodrošināta vides pieejamība. Iedzīvotāju ērtībām pielāgoti 2 lifti, nodrošināta ērta iekļūšana ēkā, visas durvis ir 900 mm platas un bez sliekšņiem.

Katrā dzīvoklī būs iespēja pieslēgt «drošības pogas» pakalpojumu, koplietošanas koridoros iebūvēti roku balsti un gaismas ieslēgšanās notiks ar kustību sensoru pielietojumu. Pie ieejas būs bezvadu audio namrunis (domofons) un zvana poga - 0.90 cm augstumā zvana poga. Ēkas pirmajā stāvā paredzētas telpas aprūpes personālam, sociālajam darbiniekam un dežurantam.

Arī dienas centrā ir nodrošināta vides pieejamība, lai personas ar kustību traucējumiem brīvi varētu pārvietoties. Dienas centrā atsevišķa telpa paredzēta sociālajam darbiniekam un plaša telpa dažādu aktivitāšu organizēšanai, ko pēc vajadzības varēs pielāgot vairākiem pasākumiem, jo to varēs atdalīt ar bīdāmo sienu. Dienas centrā paredzētas telpas arī veļas mazgāšanai un žāvēšanai