2011

Rīgā bērnudārzā “Viršu dārzs” atkal čalo bērni

Renovētais Rīgas pašvaldības bērnudārzs "Viršu dārzs" bērniem durvis vēra janvāra sākumā.

Tā kā bērnudārzs "Viršu dārzs" pirms rekonstrukcijas bija pirms avārijas stāvoklī, 2010. gada sākumā tas tika slēgts remontdarbu laikā. Pašvaldībai piederošajā ēkā, kas iekļauta valsts kultūras pieminekļu sarakstā, pēc Īpašuma departamenta pasūtījuma veikta pilna rekonstrukcija - pārplānotas iekštelpas, izbūvēts jauns virtuves bloka apjoms, veikta visu iekšējo un ārējo inženiertīklu nomaiņa, atjaunota ēkas vēsturiskā fasāde. Vēl labiekārto dārziņa 7100 kvadrātmetru plašo teritoriju, darbus pabeigs pavasarī.

Būvdarbus veica būvfirma "Velve", savukārt „ Moduls Rīga” šajā objektā darbojās kā apakšuzņēmējs, izstrādājot projektu un veicot elektroapgādes un apgaismojuma sistēmas, ugunsdrošības, apziņošanas un signalizācijas sistēmas, kā arī datoru un telefonu tīklu izbūves darbus.

Šajā bērnudārzā būs četras bērnu grupiņas, un tajā tiks uzņemti mazuļi no trīs gadu vecuma. Iecerēts, ka no janvāra bērnudārzu "Viršu dārzs" sāks apmeklēt 99 bērni, savukārt pavisam šeit būs iespēja mācīties 101 bērnam, pastāstīja bērnudārza vadītāja Dina Gaide.

Vēsture

Ēka celta 1929. gadā. Saskaņā ar Latvijas Vēstures arhīva izziņu nekustamais īpašums pirms 1940. gada piederēja Pēterim Gavaram. Jau kopš 1945. gada šajā namā atrodas bērnudārzs, un P. Gavara meita Maiga Rumpe iesniedza vēstuli toreizējam Rīgas mēram Andrim Bērziņam, kurā informēja, ka atsakās no šā nama ar nosacījumu, ka tas kalpos bērnu interesēm. Viņa to izdarīja 1998. gadā, bet 1997. gadā Ministru kabinets izdeva rīkojumu, ka īpašums jāatstāj valsts īpašumā. Likumīgā īpašniece pamatoja, kāpēc nav pieprasījusi īpašumtiesības, proti, viņai bijis zināms, ka Cimzes ielā 3 ir iekārtots bērnudārzs, un "atstāt namu bērnudārzam būtu arī manu nelaiķa vecāku vēlēšanās", vēstulē pilsētas mēram rakstīja cienījamā kundze. Viņa norādīja, ka nevarējusi paredzēt, ka valdība kādā brīdī varētu savas materiālās intereses izvirzīt augstāk par latviešu bērnu vajadzībām.

Rīgas dome uzsāka ilgstošu saraksti ar valsti, un tikai 2007. gadā Ministru kabinets atcēla savas prasības uz īpašumu Cimzes ielā 3.

Ēkas rekonstrukcijā un restaurācijā Rīgas dome ieguldījusi 628 000 latu.