2009

Rīgā, Ziepniekkalnā atklāts jaunuzcelts 21.gadsimta bērnudārzs

Trešdien, 16.septembrī, Ziepniekkalnā, Valdeķu ielā 58a, piedaloties Rīgas domes priekšsēdētājam Nilam Ušakovam un Pilsētas īpašuma komitejas priekšsēdētājam Andrim Amerikam, Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētājai Eiženijai Aldermanei, topošajiem bērnudārza audzēkņiem un viņu vecākiem, objekta būvniekiem, svinīgi atklāts jaunuzceltais pašvaldības bērnudārzs „Austriņa”. Tā ir pirmā pašvaldības pirmsskolas izglītības iestāde Rīgā, kas pavisam no jauna uzbūvēta pēdējo 19 gadu laikā.

Bērnudārzu būvēja SIA 'Merks', kas ir Igaunijas būvuzņēmuma 'Merko Ehitus' daļa.

„Moduls Rīga” kā apakšuzņēmējs bērnudārza celtniecības ietvaros veica sekojošus darbus: elektrības, zibensaizsardzības, ugunsdrošības, apsardzes, telekomunikāciju, izziņošanas sistēmu iekšējo tīklu un telefona kanalizācijas, apsardzes kanalizācijas, perimetra apsardzes un radiotranslācijas ārējo tīklu izbūves darbus.

Bērnudārzs tika būvēts pēc Rīgas domes Īpašuma departamenta pasūtījuma, piesaistot Eiropas Savienības fondu līdzfinansējumu.

Izstrādātais ēkas projekts paredzēja ēkā izvietot rotaļu un guļamtelpas 8 grupiņām, dodot iespēju jau 2009.gada septembrī uzņemt dārziņā vismaz 152 pašlaik bērnudārzu rindā gaidošos pirmsskolas vecuma bērnus.

Bērnudārza teritorijā ir izveidoti astoņi spēļu laukumi, izbūvētas četras nojumes un bērnu vecumam atbilstoši aprīkots sporta laukums. Pārējā 7118 kvadrātmetru lielajā teritorijā izveidoti gājēju celiņi un apzaļumojums, piebraucamie ceļi un astoņas autostāvvietas.

Divstāvu bērnudārza būvdarbi tika sākti 10 726 kvadrātmetrus lielā zemesgabalā. Bērnudārza ēkas kopējā platība ir 2922 kvadrātmetri. Tajā atrodas bērnu rotaļu un guļamtelpas, telpas radošām nodarbībām, divi slēgtie peldbaseini - 60 centimetrus un vienu metru dziļi, kā arī sporta komplekss. No katras grupas telpām paredzētas divas izejas - uz koplietošanas telpām un ārējiem bērnu spēļu laukumiem.