2019

Karjeras attīstības kampaņu “Mācies būvniecību” Moduls Engineering atbalsta jau ceturto gadu.

  • Text Hover
Šodien preses konferencē, kas notika Rīgas Klasiskajā ģimnāzijā, kampaņas organizatori iepazīstināja ar izveidoto informatīvo bukletu un kampaņas 2019. gada aktivitātēm. Šis ir kampaņas ceturtais gads, kuras ietvaros notiek skolēnu un studentu papildus izglītošana par būvniecības nozares profesijas priekšrocībām un iespējām.

“Būvniecības nozarē kvalificēta darbaspēka jautājums ar katru gadu iegūst arvien augstāku prioritāti, tāpēc arī Moduls Engineering jau ceturto gadu atbalsta karjeras attīstības kampaņu “Mācies būvniecību”. Ceru, ka pieaugs to jauniešu skaits, kas savu nākotnes profesiju izvēlēsies saistīt ar būvniecību,” Jevgeņijs Savčuks, Moduls Engineering valdes loceklis. 

Moduls Engineering speciālisti kampaņas ietvaros jauniešiem stāstīs par uzņēmuma specializācijas jomām – elektrotehnisko tīklu un inženiertehnisko risinājumu projektēšanu un izbūvi būvobjektos. Savā pieredzē dalīsies Inese Kanaška, Moduls Engineering ūdens un kanalizācijas projektēšanas inženiere, kas uzņēmumā strādā jau vairāk kā 15 gadus un ir izstrādājusi sadzīves ūdens, ugunsdzēsības ūdens, sadzīves un lietus kanalizācijas, kā arī kondicionēšanas novadīšanas projektus dažādos uzņēmuma realizētajos projektos. Par viņas pieredzi jaunieši varēs lasīt arī sagatavotajā kampaņas informatīvajā bukletā.

“Projektētājam ir jāseko līdzi nozares jaunumiem. Tehnoloģijas, kas bija aktuālas pirms 5 gadiem, šobrīd jau ir pagātne. Tirgū parādījušās jaunas tehnoloģijas, un projektētājam tās ir jāpārzina. Jāpiedalās projektētājiem organizētajos darba kvalitātes paaugstināšanas kursos,” skaidro Inese Kanaška, Moduls Engineering ūdens un kanalizācijas projektēšanas inženiere.

Kampaņas ietvaros notiks būvniecības nozares profesionāļu tikšanās Latvijas skolās un augstskolās, lai klātienē tiekoties ar jauniešiem varētu pastāstīt par dažādo būvniecības nozaru specifiku. Būvniecības uzņēmumu speciālisti viesosies augstskolās, pie būvniecības programmas studentiem, lai paralēli teorētisko zināšanu apguvei studentiem būtu iespēja iepazīties ar praktiķu pieredzes stāstījumiem. Kampaņas ietvaros skolēni un studenti apmeklēs dažādus šobrīd aktuālos būvobjektus, lai klātienē varētu vērot būvniecības procesu un uzdot interesējošos jautājumus.

Kampaņas mērķis ir radīt priekšstatu par labas prakses piemēriem būvniecības nozarē, popularizēt mācības profesionālās izglītības iestādēs, studiju iespējas augstskolās – RTU un LLU - un koledžās (Rīgas Celtniecības koledžā) un iedvesmot jauniešus karjerai būvniecībā.