2009

Rīgas bērni un jaunieši varēs trenēties jaunā sporta kompleksā

Rīgas sporta ēku bāzi pēc rekonstrukcijas papildinājis jauns sporta komplekss „Arkādija”. Pēc rekonstrukcijas, ko kopīgi veica pilnsabiedrība «Reaton SZMA» un SIA „Moduls Rīga”, jaunais sporta komplekss ieguvis gan modernas sporta telpas, gan atguvis ēkas vēsturisko koka fasādi.

Atjaunotajā „Arkādija” sporta kompleksā izveidotā apgaismošanas sistēma ļaus organizēt nacionāla līmeņa spēles. Ārējā apgaismojuma rekonstrukcija, ko veica SIA „Moduls Rīga” ietver skrejceļu funkcionālo izgaismošanu, kā arī futbola laukuma izgaismošanu.

Sporta komplekss ieguvis jaunu, Eiropas Savienības normatīvajiem standartiem atbilstošu stadionu, ar četriem skrejceļiem ar sintētisko sporta seguma klājumu, četriem barjerskrejceļiem, tāllēkšanas un trīssoļlēkšanas sektoriem, augstlēkšanas un kārtslēkšanas sektoriem, kā arī šķēpa un diska mešanas sektoriem. Jaunās tribīnes varēs pulcēt 432 skatītājus. Izbūvētās arī modernas sportistu ģērbtuves, dušas telpas un saimniecības telpas.

Rekonstrukcijas gaitā veikta arī objekta apsaimniekošanai nepieciešamo saimniecības ēku un visu ārējo inženiertīklu rekonstrukcija, teritorijas zaļās zonas izveidošana, seguma atjaunošana un jauna seguma uzklāšana.

„Sporta komplekss „Arkādija” gan ar savu vēsturisko ēku, gan atrašanās vietu ir nozīmīga sporta būve Rīgā, vēl jo vairāk tādēļ, ka tajā treniņus aizvada galvenokārt bērni un jaunieši, sporta skolu audzēkņi. Tādēļ mūsu mērķis bija nodrošināt modernu un visiem ES standartiem atbilstošu aprīkojumu un apgaismojumu, lai jaunie sportisti var trenēties vislabākajos apstākļos un sasniegt labus rezultāt us,” skaidro Māris Martinsons, SIA „Moduls Rīga” valdes loceklis, piebilstot, ka bijis patiess prieks atjaunot tieši sporta kompleksu.

„Mēs kā uzņēmums esam lieli sporta atbalstītāji. Jau vairākus gadus veiksmīgi sadarbojamies ar Latvijas Modernās pieccīņas federāciju. Šogad atbalstījām Jeļenas Rubļevskas, Denisa Čerkovska un Sanda Šikas dalību Pasaules čempionātā Londonā, kur mūsējie startēja ar labiem panākumiem. Šogad uzņēmums nostiprinājis arī pagājušajā gadā uzsākto sadarbību ar basketbola klubu "VEF Rīga", no kluba ģenerālsponsoriem kļūstot par stratēģiskajiem partneriem, lai palīdzētu sasniegt kopīgi izvirzīto mērķi - atgūt "VEF" leģendāro vārdu Eiropas basketbolā", stāsta M. Martinsons, „kā arī atbalstam tieši jaunās sportistu paaudzes veidošanos. Turpinām atbalstīt arī jauniešu hokeja komandas "Rīga Profs 18", kuras mērķis ir sagatavot jaunos spēlētājus "Rīgas Dinamo" fārmklubam un Latvijas valsts izlasei U-18 grupā. Sporta kompleksa „Arkādija” restaurācija ir vēl viens uzņēmuma solis, lai sniegtu ieguldījumu jauno sporta talantu veidošanā.

Sporta kompleksa „Arkādija” vēstures pirmsākumi meklējami jau 1905. gadā, kad tā pašreizējā teritorijā tika ierīkots sporta aktivitātēm paredzēts laukums. Sporta centrs “Arkādija” tika nodots ekspluatācijā 1969. gadā un bija „Latvijas Dzelzceļa” īpašumā. 2001. gadā tas pārgāja Rīgas pašvaldības īpašumā un 2002. gadā tam ir piešķirts Nacionālās sporta bāzes statuss.