2011

Moduls Rīga speciālists iegūst godalgu “Gada būvdarbu vadītājs Latvijā 2010”

17. martā svinīgā pasākumā tika godināti uzvarētāji konkursā “Gada būvinženieris 2010”, ko jau trešo gadu pēc kārtas organizē žurnāls profesionāļiem “Latvijas Būvniecība” sadarbībā ar uzņēmumiem “Sakret”, “Ramirent” un “Caparol”.

Konkursa mērķis ir noskaidrot un godināt veiksmīgāko projekta vadītāju, sertificēto būvdarbu vadītāju, jauno būvinženieri, sertificēto inženieri–projektētāju Latvijā 2010. gadā, kā arī atzinīgi novērtēt profesionālus un zinošus būvinženierus Latvijā, kuri paveikuši savā profesionālajā jomā ko īpašu.

Nominācijā 'Gada būvdarbu vadītājs Latvijā 2010' godalgu ieguva SIA Moduls Rīga Būvniecības – montāžas departamenta direktors Vitālijs Hrapovs. Vitālijam ir vairāk nekā 10 gadu liela pieredze būvniecībā. Viņš vadījis tādu objektu kā Rīgas Rātsnams, Starptautiskā lidosta Rīga, Latvijas Nacionālais teātra un M.Čehova Rīgas krievu teātra kompleksa u.c. objektu būvniecības un restaurācijas darbus. Vienu no pēdējo gadu sarežģītāko objektu Nacionālās references laboratorijas korpusa un SIA „Evopipes” plastmasas cauruļu ražošanas kompleksa būvniecību, kā arī pirmskolas iestādes „Mārpuķīte” būvniecību Rundāles novadā.

Pretendenti tradicionāli tika vērtēti četrās nominācijās. Nominācijā «Gada projekta vadītājs Latvijā 2010» un «Gada būvdarbu vadītājs Latvijā 2010» varēja startēt Latvijā strādājoši būvinženieri ar inženiera darba pieredzi ne mazāku par pieciem gadiem. Pretendentiem uz titulu «Gada jaunais būvinženieris Latvijā 2010» bija noteikta divu līdz piecu gadu darba pieredze, savukārt pretendentiem uz titulu «Gada inženieris–projektētājs Latvijā 2010» bija nepieciešams vismaz piecu gadu stāža konstruktora darbā. Saskaņā ar konkursa nolikumu pretendentus konkursam varēja nominēt tikai trešā puse – būvfirmas, darba devēji, projektu pasūtītāji, par pretendentu darbību informēti un zinoši Latvijas iedzīvotāji, pilsētu un pašvaldību pārstāvji, uzņēmēju organizāciju pārstāvji, juridiskas, kā arī fiziskas personas, kas nav pretendenta pirmās pakāpes radinieki.

Konkursa pretendentus vērtēja kompetenta žūrija, kuras sastāvā ir 13 profesionāļi no būvniecības nozares, sabiedrisko organizāciju, mediju un citu jomu pārstāvji - Lana Jūra (žurnāls „Latvijas Būvniecība”), Latvijas Būvinženieru savienības pārstāvji Mārīte Šperberga un Mārtiņš Straume, Viktors Puriņš (Latvijas Būvnieku asociācija), Tālis Straume (AS „Ceļu projekts” tehniskais direktors), Vilnis Krēsliņš, Latvijas Elektroenerģētiķu un energobūvnieku asociācijas valdes priekšsēdētājs, Gunārs Valinks (Latvijas Inženierkonsultantu asociācija), būvinženieris Leonīds Jākobsons, Ārijs Videvuds Lapsa (Rīgas Tehniskā universitāte, Latvijas Betona savienība), Beāta Johansone (SIA “Caparol Baltica”), Juris Grīnvalds (SIA „Sakret”), Ineta Geipele (RTU Inženierekonomikas un vadības fakultāte, profesore), kā arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretāra vietniece, Investīciju departamenta direktore, būvinženiere Vija Gēme.